kapat ikonu

Memurlara Yükselme Fırsatı!

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar sonrasında memurlara yükselme fırsatı sunulduğu dile getirildi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar sonrasında memurlara yükselme fırsatı sunulduğu dile getirildi.
 
Memuriyette yükselme ve çalışanların kendilerini ifade etme amacıyla yapılan çalışmalara bir yenisinin daha eklendiği açıklandı. Maliye Bakanı Naci Ağbal Çalışma Bakanlığı ile ortak bir çalışma yürüttüklerini ve memurlara müjde gibi gelecek bir sistem belirlediklerini belirtti. Kamuda çalışan memurların haklarını daha iyi korumaları için ek gösterge sistemleri üzerinde birtakım düzenlemeler yapılacak.
 
Ek göstergeler memurların alacakları ücretleri ve maaşlarını düzenleyen bir sistem olarak ifade ediliyor. Kamuda memurların kariyer anlamında yükselmeleri ve çalışma şartlarını düzenlemeler için bazı kolaylıkların sağlamaları bekleniyor.
 
Maliye Bakanı yaptığı açıklamaların ardından memurlara tanınan hakların artırıldığı ifade edildi. Memurların büyük bir kısmının ücret ve çalışma koşullarını değiştirilmesini istedikleri biliniyordu. Yeni sistemle birlikte ücret seçenekleri ve çalışma koşulları değişebilecek. Kamuda yükselmenin ne kadar zor olduğu konusunda birtakım tartışmalar gündeme geliyordu. Gösterge rakamlarının düşük olması ve bir hiyerarşik sistemin olması kamuda yaşanan zorluklar arasında yer alıyor. Tüm sorunların ortadan kaldırılacağı düşünülüyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol