kapat ikonu

Memurlara Güzel Haber! Zam Kapıda...

Memurlar için sevindiren haber geldi. Daha önce derece ilerlemesinden yararlanamayan binlerce çalışan memur yeni sistemden yararlanabilecekler ve ardından maaşlarını yükseltebilecekler.

Görev yapan binlerce memur için hükümetten müjdeli haber geldi. Bir süredir çalışmalar deva ederken ilave derece ilerlemesinden yararlanamayan binlerce memur üzerinde çalışma gerçekleştirildi. Bu çalışma sonrasında hükümet harekete geçti. Yakın zamanda memurların maaşlarına zamların eklenmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıllarda memurların yararlanması için ilave 1 derecesi getirilmişti. Bu durumdan pek çok memur yararlanırken zamlı maaşlarını almış oldular.
 
İlerleyen dönemlerde ilave derecelendirmesinden yararlanmayan çalışan pek çok memurunda yararlanması için çalışmalar başlatılmıştı. Sonunda hükümet cephesinden sevindiren haber geldi. Çalışmaların tamamlandığı öğrenildi. Daha önce ilerlemeden yararlanamayan memurlara ilave derece hakkının verilmesi planlanıyor.
 
Memurlar bu süreç içerisinde çalışmanın tamamlanmasının ardından hem maaşlarında hem de emekli maaşlarında yükselmenin sağlanması planlanıyor.
 
Çalışan Memurların Maaşları Artacak
 
Yeni taslak maddenin kanunlaşması ve hayata geçmesinin ardından maaşlarında artış yaşanması bekleniyor. İlerleyen dönemlerde bu rakam emekli maaşlarına da ekleneceği için binlerce memur tarafından merakla bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol