kapat ikonu

Memur alımlarında yeni dönem başlıyor

Memur alımlarında yapılan yönetmelik düzenlemesi ile birlikte birtakım değişikliklerin yapıldığı öğrenildi.

Memur alımlarında yapılan yönetmelik düzenlemesi ile birlikte birtakım değişikliklerin yapıldığı öğrenildi.
 
Memur alımları hakkında düzenlenmiş olan yönetmelik üzerinde uzun zamandır önemli incelemeler yapılıyordu. Bu incelemeler sonrasında yönetmelik üzerinde değişiklik yapılmasına karar verildi. Resmi Gazetede yayınlanan bilgiler ışığında hayata geçirildiği öğrenildi.
 
Yeni yönetmeliğe bakıldığı zaman belediyeler, zabıtalar ve il özel idarelerine bağlı olarak faaliyet gösteren mahalli idarelerin personel alımlarının değiştirilmesine karar verildi. Mahalli idareler bu süreç içerisinde atama yapmak istedikleri kişi sayısı ile yapacakları unvanı İçişleri Bakanlığına bildirmek zorunda kalacaklar. Ardından alınacak izin sonrasında sınav komisyonunun oluşturulmasına izin verilecek. Bu komisyon tüm işlemler hakkında işlemler yapacak.
 
Memur alımları için gereken kadrolar ve özellikler bu süreç içerisinde Resmi Gazete'de yayınlanacak. Yapılacak olan yayın sonrasında tüm ülkeye duyurulmuş olacak. Başvuru tarihi ise en az 15 gün önceden açıklanacak. Yapılan atama puanları incelemeye alındıktan sonra sıralamaya girecek olan kişilerin aritmetik ortalamalarının alınması planlanıyor. Sınavlar yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan meydana gelecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol