kapat ikonu

Mehmet Şimşek Büyüme Rakamlarını Değerlendirdi

Türkiye ekonomisinin ilk çeyrek büyüme rakamları açıklanırken Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konu hakkında önemli açıklamalar ve değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye ekonomisinin ilk çeyrek büyüme rakamları açıklanırken Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konu hakkında önemli açıklamalar ve değerlendirmelerde bulundu.

Son dönemlerin en merakla beklenen rakamları olan Türkiye ekonomisinin ilk çeyrek rakamları açıklandı. Bu açıklamalar sonrasında Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Rakamların Türkiye’nin gücünü bir kez daha ortaya koyduğunu dile getirdi.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyrek rakamları ile bir önceki yıla göre karşılaştırması yapıldı. Yapılan karşılaştırmaların ardından geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7.4 oranında bir büyümenin gerçekleştirmesi son derece dikkat çekti. Rakamların bu süreç içerisinde yapılan mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış oranları ile yüzde 2 seviyelerinde gerçekleştirildiği özellikle belirtildi.

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek rakamları değerlendirdi. Değerlendirmelerine göre Türkiye ekonomisinin AB ve G20 ülkeleri arasında en hızlı ve en güçlü şekilde büyüyen ülke konumunda olduğu ifade edildi. Bunun üzerine büyüme rakamlarının yapılacak çalışmalar için bir anlamda cesaret verici olduğu düşünülüyor. İlerleyen dönemlerde de büyümenin artarak devam etmesi bekleniyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol