kapat ikonu

Mehmet Özhaseki'den Ankaralı kadınlara istihdam müjdesi!

Mehmet Özhaseki, Ankara'da her mahalleye bir kreş projesiyle on binlerce kadının istihdam edileceğini duyurdu.

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'den öğrencilere %50 indirim müjdesinden sonra şimdi de başkentli kadınlara istihdam müjdesi geldi.

Öncelik kadınlar ve yaşlıların

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Ankara için sosyal belediyecilik anlayışı ile gençler, çocuklar, engelliler, yaşlılar ve kadınlara, projelerinde öncelik veriyor.

Bu kapsamda öğrencilere ulaşımda yüzde 50 indirim yapılacağını duyuran müjdenin ardından bir müjde de başkentli kadınlara geldi.

On binlerce kadına istihdam müjdesi

Özhaseki her mahalleye bir kreş projesiyle on binlerce kadının istihdam edileceğini açıkladı.

Özhaseki ayrıca, başkentli kadınların ayrıca yaşlı bakım evleri ve belediye şirketlerinde de istihdam edileceğini duyurdu.

Üreten her kadın emeğinin karşılığını alacak

Kadınlara yönelik istihdam projeleri bununla da kalmayacak. Özhaseki, Belediye bir kooperatif kurarak, bunlar için satış stantları oluşturduğunda üretim yapan her kardeşimizin satacağı ürün orada ortaya çıkar. Resim yapan birisi bile resimlerini satmak istediğinde işte bizim o açacağımız dükkanda, stantta, mağazada bunları satabilecek.

Bunları daha önce yaptık. Bizim için zor bir şey değil. Çok değişik alanlarda onlarca değişik ürün yapan kadınlarımızın bu el emeği olan, göz nuru olan işlerini satabilecekleri, pazarlayabilecekleri ev ekonomisine de katkı sağlayabilecekleri ortamları sunmak tabi ki belediyelerimizin işi, diye görüyorum” diye konuştu.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol