kapat ikonu

Mayısta İşçilere En Az 792 Lira Veriliyor

Mayıs ayı pek çok kamu işçisi için ikramiye ayı olduğundan dolayı ödemeler arka arkaya yapılacak.

Mayıs ayı kamu işçileri için ikramiye ayı olarak biliniyor. Mayıs ayında pek çok işçi ikramiye almayı bekliyor. 26 günlük ek ikramiyenin ilk yarısı Ocak ayında verilmişti. İkinci yarısını ise kamu işçilerinin 31 Mayıs tarihinde almayı bekledikleri öğrenildi. İkinci yarısı için 31 Mayıs tarihinin belirlendiği öğrenildi. 31 Mayıs tarihine kadar tüm hesaplarda gerekli ikramiyeler yatırılmış olacak.
 
İlave olan ödemelerin yapılmadan brüt olarak ücretin 52 günlük tutarının gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.
 
Yapılacak ödemelerle birlikte SGK primi ile gelir ve damga vergisi kesintisinin yapılması bekleniyor. Her yılın ilk yarısında 26 günlük bir tutar ödeniyor. İkinci 26 günlük tutarın ise Cumhurbaşkanı tarafından verilen karar sonrasında Mayıs ayında verilmesine karar verildi. Bu yıl asgari ücretle çalışan işçilerin 52 gün üzerinden alacakları net ikramiye miktarının 3 bin 170 lira olmasına karar verildi.
 
31 mayısta en düşük ikramiye tutarının ise 792.57 lira olduğu ve bu tutarın Ocak ayında ödendiği ifade edildi. 31 Mayıs tarihinde ise 13 günlük miktar olan 792.57 liralık ödemenin yapılacağı ifade edildi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol