kapat ikonu

MasterChef Mehmet Yalçınkaya’nın parmakları neden yok?

MasterChef Mehmet Yalçınkaya’nın parmaklarına ne olduğunu merak edenler internette arama yapmaya başladı. Peki MasterChef Mehmet Yalçınkaya’nın parmaklarına ne oldu?

 • Gündem
 • 18 Ekim 2019 14:46
 • Son Güncelleme: 18 Ekim 2019 14:49

TV8’in vazgeçilmez programı MasterChef’te Mehmet Yalçınkaya’nın parmaklarına ne olduğu izleyiciler tarafından büyük merak konusu oldu. Programın sıkı takipçileri MasterChef Mehmet Yalçınkaya’nın parmaklarının neden olmadığını araştırmaya başladı. Peki MasterChef Mehmet Yalçınkaya’nın parmaklarının hikayesi ne? Detayları siz okuyucularımız için derledik…

Sert ve babacan tavırlarıyla dikkat çeken, TV8 Masterchef programının vazgeçilmez ismi Şef Mehmet Yalçınkaya Bolu doğumlu. Herkesin parmaklarına ne olduğunu araştırdığı MasterChef’te Mehmet Yalçınkaya’nın biyografisini derledik.

MasterChef Mehmet Yalçınkayanın parmakları neden yok?-1

MasterChef Mehmet Yalçınkaya kimdir?

Peki MasterChef Mehmet Yalçınkaya kimdir? Şef Mehmet Yalçınkaya, kariyeriyle dikkat çekiyor. Türkiye Aşçılar Federasyonu Direktörüdür ve Dünya Aşçılar 11. Olimpiyatlarında dünya ikincisi olan Şef Mehmet Yalçınkaya, TV8’de yayınlanan ve ekranların vazgeçilmezi haline gelen MasterChef programında jürilik yapıyor.

MasterChef Mehmet Yalçınkaya, 1974 yılında Bolu’da dünyaya gözlerini açtı. Şef Mehmet Yalçınkaya’nın mutfak macerası ise 12 yaşında başladı. İlk olarak amcasının yanında işe başlayan ünlü Şef Mehmet, Bebek Belediye Gazinosu ile İstanbul Maksim gibi ünlü mekanlarda da güzel işler çıkardı.

Sadece Türkiye ile yetinmeyen MasterChef Mehmet Yalçınkaya İtalya, Almanya, Fransa ve Katar gibi ülkelerde çalıştı. Anavatana dönüşünde Kuşadası'na yerleşen Yalçınkaya daha sonra İstanbul'a taşındı.

Mehmet Yalçınkaya’nın neden parmakları yok?

Ekranların vazgeçilmezi MasterChef programında jürilik görevini üstlenen Şef Mehmet Yalçınkaya, Bodrum ve İstanbul’da üst düzey otel ve restoranda büyük başarılara imza attı. Öte yandan Yalçınkaya, geçen yıl düzenlenen Türkiye Lezzet Ödülleri’nde 500 bin kişi arasından en iyi Şef ödülünün de sahibi oldu.

Mehmet Yalçınkaya, parmaklarından üçünü talihsiz bir mutfak kazasında kaybetti.

MasterChef Mehmet Yalçınkayanın parmakları neden yok?-2

Mehmet Yalçınkaya’nın aldığı ödüller

 • Türkiye Aşçılar Federasyonu – Turculina Team Captan
 • 2012 Dünya Aşçılar Olimpiyatları Gümüş Madalya
 • Berlin -Almanya Dünya Aşçılar olimpiyatları A kategorisi Dünya
 • Euroturkchefs Culınary Team Takım Kaptanlığı
 • Euroturkchefs Team Merit diploma Takım Halinde Erfurt – Almanya
 • İstanbul Mutfak Ensitüsü Chef Düello –İstanbul
 • En son İstanbul Anadolu Yakası’nın en prestijli oteli Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in mutfağını yöneten Mehmet Yalçınkaya, ödüllere doymayan büyük şef ünvanına sahiptir.
 • Chef 8 Organizasyonu Mansiyon- Ankara Lezzet fırtınası gurme Ritüeli – Wow Hotels – İstanbul
 • Oteller arası Amasya Osmanlı Saray yemekleri yarışması 1988–2008 Merit diploma Amasya- Türkiye
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol