kapat ikonu

Marketlerde Tanzim Satışları Resmen Başladı!

Tanzim satış noktaları konusunda tartışmalar devam ederken daha ulaşılır olması açısından birçok zincir markette tanzim satışlar gerçekleştirildi. İlk olarak patates ve soğan satışları açıklandı.

Sebze fiyatlarında meydana gelen artış tüm ülkenin alım gücünü etkilemişti. Enflasyondan kaynaklı olarak yükselen fiyatların düşürülmesi için hükümet tarafından çeşitli müdahaleler yapıldı ancak fiyatların eski seviyelerine düşürülmesi pek mümkün olmadı. Bunun üzerine çeşitli illerde devlet destekli olarak tanzim satışları başlatıldı. Bu satışlar bir anlamda fiyatların market ve pazarlara göre daha uygun olduğu ifade edildi.
 
Tanzim satışları konusunda tartışmalar devam ederken yeni bir çalışma gerçekleştirildi. Tanzim satışlarının yeni dönemde büyük market zincirlerde uygulanmasına karar verildi. Bu konuda hükümet cephesinden açıklama geldi. Asıl teklifin büyük market zincirlerinden geldiği öğrenildi.
 
Tanzim Satış Noktaları Devam Edecek Mi?
 
Tanzim satış noktalarının devam edip edemeyeceği konusunda ise tartışmalar devam ediyor. Bu konuda seçimlerden sonra piyasalara bakılarak tanzim satışlarının devam edip etmeyeceğine karar verilecek. Aracılık sisteminin artışından dolayı fiyatlar artıyor. Ancak bu konuda aracıların azaltılması planlanıyor. Ulusal marketlere rakip olmaları da bir anlamda engellenecek. Günümüzde piyasada bazı gıda ürünlerinde sıkıntılar meydana geliyor. Ancak şimdilik lojistik anlamında daha kolay olduğu için sadece soğan ve patateste satışların başlamasına karar verildi. Pek çok zincir marketlerde ucuz patates ve soğan satışları başladı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol