kapat ikonu

MARKA’dan 1 milyon TL’lik proje desteği

MARKA, "2018 yılı Teknik Destek Programları" dâhilinde Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da faaliyetlerini sürdüren kurum ve kuruluşların projeleri için toplam 1 milyon TL’lik destek sağladı.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), 2018 yılı Teknik Destek Programları vesilesiyle Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da faaliyetlerini sürdüren kurum ve kuruluşların projeleri için toplamda 1 milyon TL’lik destek sağladı.
 
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Teknik Destek Programı kapsamında kamu kurumlarını içine alan kurum ve kuruluşlarla bu sene içerisinde değeri 1 milyon TL’yi bulan teknik destek projelerinin hayata geçirilmesi kapsamında, kasım-aralık döneminde destek almaya hak kazanan 26 kamu kurumuna proje karşılığında 520 bin TL’lik mali desteği, düzenlenen toplantıyla takdim etti.
 
2019 BÜTÇESİ YAKLAŞIK 1 MİLYON TL
 
Toplantıda konuşan MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, 2018 senesinin son teknik destek programının imza törenini düzenlediklerini anımsatarak, teknik desteklerin, ajansın, kurumların insan kaynakları kapasitelerini geliştirmesi adına önemli olduğunu dile getirdi. 2018 yılı bütçesinin yaklaşık 1 milyon TL olduğuna işaret eden Çöpoğlu, bu bütçenin tamamının bugünkü program ile birlikte kullanıldığını ifade ederek, teknik destek için 39 projenin bulunduğunu hatırlattı.
 
26 BAŞARILI BAŞVURU
 
Çöpoğlu, bunlardan 26'sının başarılı bulunduğunu belirterek, teknik destekler için kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, odalar gibi kâr amacı gütmeyen kurumların başvuruda bulunabildiğini aktararak, 2 aylık periyotlarla başvuruların alındığını duyurdu.
 
BİRÇOK EĞİTİMLER İÇİN DESTEKLER DEVAM EDİYOR
 
Kurumların, kurumsal ve insan kaynakları kapasitelerini geliştirmeye yönelik birçok konu başlığı bulunduğuna dikkati çeken Çöpoğlu, Sanayi 4.0, dijital, bilişim, AutoCAD gibi eğitimler için desteklerin devam ettiğini vurgulayarak, bu eğitimleri kurumların kendi bütçeleriyle kurumsal kapasiteleriyle veremediğini ve kendilerine başvurduklarını bildirdi. Çöpoğlu, kendilerinin de bunları satın alma yöntemiyle temin ederek, başvuran kurumların insan kaynakları kapasitelerini geliştirmek için verdiklerini söyledi.
 
İNSAN KAYNAĞINA YATIRIM YAPMAK ÖNEMLİ
 
İnsan kaynağına yatırım yapmanın çok önemli olduğunu savunan Çöpoğlu, kurumları ayakta tutanın insan kaynağı olduğunu ileri sürerek, MARKA olarak bölgenin kalkınması ve gelişmesine katkı yaratacak insan kaynaklarına yatırım amacıyla teknik destek programlarının sürdürüldüğüne işaret etti.
 
2019 senesinde de desteklerin devam edeceğini müjdeleyen MARKA Genel Sekreteri Çöpoğlu, şubat ayında yapılacak yönetim kurulu toplantısında hangi projelere ne kadar bütçe ayrılacağının kesinleşeceğini dile getirerek, 2018 yılında olduğu gibi mali, güdümlü proje ve teknik destek bütçesinin de artırarak devam ettireceklerini duyurdu.
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol