kapat ikonu

Maliye Çatıda Elektrik Üretimini Destekleyeceğini Açıkladı

Vatandaşların çatıda güneş panelleri ile elektrik üretimi gerçekleştirebileceğinin açıklanmasının ardından Maliye Bakanlığı bu konuda destek vereceğini belirtti.

Vatandaşların çatıda güneş panelleri ile elektrik üretimi gerçekleştirebileceğinin açıklanmasının ardından Maliye Bakanlığı bu konuda destek vereceğini belirtti.
 
Maliye Bakanlığı tarafından bir süredir çatıda vatandaşların elektrik enerjisi üretebilecekleri sistem tartışılmaya başlanmıştı. Bu sistemin gündeme gelmesinin ardından vatandaşların çatılarına koyacakları güneş panelleri ile belirtilen oranda üretim gerçekleştirebilecekleri dile getirildi.
 
Maliye Bakanı Naci Ağbal vatandaşların kendi elektriğini üretebilme konusunda ele alarak bazı açıklamalarda bulundu. Bu konunun devlet tarafından desteklenebileceği dile getirilirken aynı zamanda Bakanlar Kurulu tarafından görüşüldükten sonra gerekli teşviklerin sağlanması için Torba Yasa kapsamında da değerlendirilebileceği ifade edildi. Vatandaşların çatıda elektrik üretebilmeleri için ilerleyen dönemlerde gerekli destekler verilebilecek.
 
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından geçtiğimiz günlerde vatandaşlara bu konuda gerekli yollar gösterilmişti. Enerji arzının bu şekilde ortadan kaldırılması amaçlanmıştı. Düzenlemenin sektör açısından da son derece önemli bir çalışma olabileceği dile getirildi. Torba Yasa üzerinde yapılan değerlendirmelerde vatandaşların kendi elektriğini üretmeleri için verilecek desteklerin ve yol gösterici çalışmaların yetiştirilmeye çalışılacağı yönünde bir söz verildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol