kapat ikonu

Maliye Bakanından Son 4 Gün Uyarısı!

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalarda kamu alacaklarının yapılandırılması için gerçekleştirilen çalışmanın sonuna gelindiği belirtildi. Son 4 günlük sürenin iyi değerlendirilmesi gerektiği belirtildi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalarda kamu alacaklarının yapılandırılması için gerçekleştirilen çalışmanın sonuna gelindiği belirtildi. Son 4 günlük sürenin iyi değerlendirilmesi gerektiği belirtildi.
 
Vatandaşların kamuya olan borçlarının yapılandırılması için bir süredir hükümet tarafından taksitlendirme imkanı sağlanmıştı. Daha önce sunulan yapılandırma fırsatı büyük bir ilgi ile karşılanmış sonrasında tekrar yararlanamayanlar için yeni bir fırsat daha sunulmuştu. Bir süredir devam eden yapılandırma fırsatı hakkında Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklama yaptı. Kamu alacaklarının yapılandırılması için sunulan sürenin 1 Temmuz tarihi itibariyle son bulması planlanıyor.
 
Sürenin sonuna gelirken 4 gün içerisinde yapılandırmadan henüz yararlanmamış vatandaşlara karşı önemli uyarılar yapıldı. Daha önce sisteme hiç başvuruda bulunmamış olan vatandaşların geçmiş dönemlere ait borçlarını taksitlendirmeleri, gecikme zamları ve faizlerden arındırılması için önemli fırsatlar sunuldu. Geniş kitlelere hitap eden çalışmadan yararlanabilecek en fazla kişinin faydalanması için çalışmalar yapıldı. Vatandaşlara sunulan büyük fırsattan yararlanamamaları halinde borçlar konusunda herhangi bir affın getirilmeyeceği özellikle vurgulandı. Kanundan yararlanabilmek için son 4 günlük bir süre kaldı. Uyarılar arasında sürenin kesinlikle herhangi bir sebepten dolayı uzatılmayacağı altı çizilerek belirtildi. Süreyi kaçıranlara herhangi bir şans verilmeyecek. Eski sistemle birlikte borçlarını ödemeleri gerekecek.
 
Vergi daireleri son günlerin vermiş olduğu yoğunluktan dolayı çarşamba perşembe ve cuma günleri gece yarısına kadar açık kalacak ve hizmet verecek. Ödemeler vergi dairelerinden bizzat yapılabileceği gibi postanelerden de gerçekleştirilebilecek. Bu ay sonuna kadar sadece başvurular alınacak. Ödemelerin ilk taksitlerinin gelecek aydan itibaren başlaması planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol