kapat ikonu

Maliye Bakanından İşe Alım Açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal kurumlara alınacak personel alımları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal kurumlara alınacak personel alımları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir toplantıda açıklama yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal özellikle ekonomiye dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarında Türkiye ekonomisinin son olarak gelmiş olduğu noktaya dikkat çekerken bbu süreç içerisinde güçlü bir toparlanma yaşandığı bir kez daha dile getirilmiş oldu. Türkiye ekonomisinin eskisinden daha güçlü bir konumda bulunduğu ve artık dalgalanmaların durularak istikrarın sağlandığı belirtildi.

Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamaların ardından doların değer kaybetmesi ve uzun bir aradan sonra sabitlenmesinin bu süreçte son derece önemli olduğu belirtildi. 2018 yılında kamu kuruluşlarına personel alımının yapılıp yapılmayacağı en çok merak edilen konular arasında yer alıyordu. Bu süreçte alımların devam edeceği müjdesi verildi. Yıl içerisinde yapılacak alımlarda öncelikli bazı alanlar belirlendi. Buna göre sağlık, eğitim ve adalet alanlarında alımların daha fazla ve öncelikli olmasına karar verildi.

Alım sayısı hakkında net bir açıklama yapmaktan kaçınan Maliye Bakanı geçen yıla oranla sayıların aynı olabileceğini belirtti. Sanal para kullanımı hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Bakan Ağbal bu süreç içerisinde durumun bazı kurallara bağlanması gerektiğine karar verdi. Yapılacak düzenlemelerin ardından ilerleyen dönemlerde paranın sanal para birimine tamamen dönüşmesinin mümkün olduğu belirtildi.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol