kapat ikonu

Maliye Bakanından İndirim İsteklerine Yanıt Geldi!

Maliye Bakanı Naci Ağbal katılmış olduğu bir toplantı sırasında KDV ve ÖTV indirimlerinin devam etmesi yönündeki çağrılara son noktayı koydu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal katılmış olduğu bir toplantı sırasında KDV ve ÖTV indirimlerinin devam etmesi yönündeki çağrılara son noktayı koydu.
 
Ekonominin yaşamış olduğu sıkıntılı dönemin en hızlı ve zararsız biçimde atlatılması için hükümet tarafından da çeşitli çalışmalar yapılmıştı. Sektörlerin hareketlilik kazanması için bu süreç içerisinde çeşitli vergi ve ÖTV indirimlerinin gerçekleştirilmesine karar verildi. Ekonomiye destek vermek amacıyla yapılan bu çalışmalar kısa süre içerisinde yanıt vermeye başladı. Yeni yılla birlikte gerçekleştirilen destek çalışmalarının ardından ekonominin hızlı bir toparlanma süreci içerisine girdiği öğrenildi.
 
Mobilya ve beyaz eşya sektörlerinde ÖTV ve KDV indirimlerinin yapılmasına karar verildi. Bu indirimler ile birlikte satışlarda patlamanın yaşandığı tespit edilmişti. Bunun üzerine yaşanan hareketlilikten hem sektör yetkilileri hem de vatandaşlar memnuniyetlerini defalarca dile getirdiler. Eylül ayının sonundan itibaren indirim sürecinin tamamlanması ve eski düzene geri dönülmesi bekleniyor. Birçok vergi indiriminin ve kolaylığının da eylül ayı sonu itibari ile son bulması bekleniyor. Bu süreçte ekonomiyi desteklemek adına yeni çalışmaların yapılması bekleniyor.
 
Sektörler indirimlerin devam etmesi konusunda ısrarcı davranırken Maliye Bakanı Naci Ağbal katılmış olduğu bir toplantı sonrasında soruları yanıtladı. Ekonominin hızlı bir şekilde toparlama kaydettiği ve bundan sonraki süreçte herhangi bir desteğe ihtiyacı olmadığını belirtti. Bunun üzerine indirimlerin devam etmesinin söz konusu olmadığı açıklandı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol