kapat ikonu

Maliye bakanından iki yeni müjde!

Son dönemlerde yürütülen ekonomik çalışmalar sonrasında Maliye Bakanı iki yeni müjde vererek büyük sevince neden oldu.

Son dönemlerde yürütülen ekonomik çalışmalar sonrasında Maliye Bakanı iki yeni müjde vererek büyük sevince neden oldu.
 
Son dönemlerde pek çok esnafın en çok etkilendiği durumların başında kurumlar vergisinin geldiği öğrenilmişti. Kurumlar vergisinin yüksek oranlardan hesaplanması esnaflar için maddi bir yükümlülüğün ortaya çıkmasına neden oluyordu. Bu durumun tamamen ortadan kaldırılması için Maliye Bakanı Naci Ağbal bir süredir hükümetin gündeminde olan çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Yakın zamanda çalışmaların tamamen sonlandırılmasının ardından kurumlar vergisinin indirilmesine ve esnafın üzerindeki büyük yükümlülüklerin son bulmasına karar verildi.
 
Esnaflar için ikinci bir müjde ise gelir ve gider hesaplamaları konusunda meydana geldi. Gelir hesaplamaları sırasında bir esnafın ev harcamalarının bir kısmı gider olarak gösterilebilecek. Bu pek çok esnafın üzerinde bulunan yükümlülüklerin alınması ve hafifletilmesi olarak değerlendiriliyor. Bu konuda çalışmalar henüz tamamlanmazken Maliye Bakanı tarafından açıklama yapıldı. Çalışmaların tamamlanması için az bir zaman kaldığı ancak bu süreçte bazı şartların belirlenmesi gerektiği konusunda açıklamalar yapıldı. gider hesaplamalarının ev harcamalarını da kapsaması yapılması planlanan bir çalışma olarak değerlendirilirken bu konunun kötü niyetli kişiler tarafından su istimal edilmemesi için birtakım kurallara dayandırılması gerekiyor.
 
Henüz kural ve şartların ne olduğu konusunda net bir açıklama yapılmazken çalışmalar için görüşmeler devam ediyor. Ailevi harcamaların gider tablosunda yer alması için belirli bir oranın belirlenmesi planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol