kapat ikonu

Maliye Bakanından enflasyon açıklaması geldi

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar sonrasında merakla beklenen enflasyon oranları hakkında flaş bir açıklama yapıldı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar sonrasında merakla beklenen enflasyon oranları hakkında flaş bir açıklama yapıldı.
 
Maliye Bakanı Naci Ağbal katılmış olduğu bir toplantı sonrasında bütçesi hakkında önemli ifadelerde bulundu. Özellikle faiz harcamaları hakkında önemli değerlendirmelerde bulunması dikkatlerden kaçmadı. 2018 yılı bütçe planlamaları yapılırken faiz harcamaları oranları da tespit edilmiş oldu.
 
Faiz harcamalarının yüzde 12 oranlık bir kısmı olduğu ifade edildi. Enflasyon oranlarının sürekli olarak artması ekonominin önünde büyük bir engel olarak ifade ediliyor. Yıl sonunda enflasyon oranlarının yüzde 9.5 seviyelerinde gerçekleşmesinin beklendiğini açıklaması dikkatlerden kaçmadı.
 
2018 yılında yapılacak bütçe planlamalar çerçevesinde yapılacak olan projelerde değerlendirmeye alındı. Bu süreçte Fatih projesi için toplam olarak 1 milyar liralık bütçe ayrıldığı Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından açıklanmış oldu. Finansal dışı kalan çeşitli yardımlar içinde belirli oranda bir bütçe ayrılmış oldu. Yardımlar çerçevesinde 37 milyar lira ayrıldığı öğrenildi. 2018 yılında tarımsal anlamda verilecek desteklere de büyük oranda bütçe ayrılacağı ifade ayrılacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol