kapat ikonu

Maaşlara Rekor Zam Geldi

Milyonlarca memur ve emekli için verilecek zam oranları açıklandı. Bunun üzerine zamlar netleşirken rekor seviyeye çıktığı tespit edildi.

Milyonlarca memur ve emekli için verilecek zam oranları açıklandı. Bunun üzerine zamlar netleşirken rekor seviyeye çıktığı tespit edildi.
 
Merakla beklenen enflasyon oranları sonunda açıklandı. Beklentilerin çok üzerinde çıkmasının ardından bu konuda emekli ve memur maaşlarının zam oranlarının da artırılmasına karar verildi. Enflasyon oranlarının yüksek çıkması sevinilecek bir durum olmamasına rağmen hayat şartlarının yükselmesi ile bu durumun maaşlara zam olarak yansıtılmasının son derece gerekli olduğu ifade edildi.
 
Yasaların karar verdiği süreç içerisinde memur ve emeklinin zor durumda kalması engelleniyor. Enflasyonun artmasına paralel olarak zam oranlarının da arttığı biliniyor. Memurlar ve emekliler yılda iki kez olmak üzere maaşlarına zam alıyorlar. Bu süreçte memurlar temmuz ayında sözleşme şartları gereği zam alabilecekleri gibi aynı zamanda enflasyon farkını da zam alacakları ifade edildi. Memur ve memur emeklilerinin alacakları zam yüzde 8.65 oranında yapılacağı gibi SSK ve Bağkur emeklileri için zam oranı yüzde 9.17 seviyelerinde gerçekleştirilecek. Verilen bu zammın 14 yıllık süreçte rekor seviyede olduğu açıklandı.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol