kapat ikonu

Kurbanlık Satışları Memnun Etmedi

Kurban bayramının sona ermesinin ardından satışlar kontrol edildi ve sonrasında satış oranlarından pek memnun kalınmadığı açıklandı.

Kurban bayramının sona ermesinin ardından satışlar kontrol edildi ve sonrasında satış oranlarından pek memnun kalınmadığı açıklandı.
 
Kurban Bayramı öncesinde oluşturulan hayvan pazarlarında büyük bir hareketliliğin oluştuğu tespit edilmişti. Bayram öncesinde hayvan satıcıları kalabalıktan dolayı umutlu olduklarını ve satışların iyi gideceğinden emin oldukları açıklanmıştı. Bu süreç içerisinde kurban bayramının son günü ilk günüyle aynı umutların ve heyecanın kalmadığı belirlendiği için konu hakkında açıklamalar yapıldı. Bayramın sona ermesi ile birlikte kurulan hayvan pazarları toparlanmaya başladı. Ancak satıcıların büyük bir kısmının elinde kalan hayvanların sayısı dikkatlerden kaçmadı.
 
Hayvan pazarlarında kalan hayvanların sayısının çok olması satıcıları pek memnun etmedi. Bunun ardından vatandaşların kurbanlık fiyatları hakkında şikayetçi oldukları öğrenildi. Yapılan istatistikler sonrasında geçtiğimiz yıllara oranla büyük artışların yaşanmadığı ve hala fiyatların makul olduğu tartışmaya açılmış olsa dahi ekonomik süreçte vatandaşların bütçelerine uygun kurbanlık bulamadıkları ortaya çıktı. Bu sebeple her geçen yıl kurbanlık satışlarının azalmasının bu durumdan dolayı meydana geldiği ifade edildi.
 
Kurban pazarları toparlanırken elinde kalan hayvanların sayısının çokluğundan şikayet eden satıcılar beklentilerinin karşılanmadığını ve yıl boyunca verdikleri emeklerin karşılığını göremediklerini ifade ettiler. Bu süreçte umutsuzluğa kapılmak yerine elde kalan hayvanları beslemeye devam edeceklerini ve seneye hazırlayacaklarını belirttiler. Adaklık kurban satışlarından yıl içerisinde ümitli olduklarını belirttikleri gibi bazı satıcıların ise ellerindeki hayvanları bitirmiş olmaları dikkat çekti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol