kapat ikonu

Kurbanlık fiyatları hakkında önemli açıklama geldi!

Bir süredir kurbanlık fiyatları hakkındaki tartışmalar devam ederken Bakan Ahmet Fakıbaba konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bir süredir kurbanlık fiyatları hakkındaki tartışmalar devam ederken Bakan Ahmet Fakıbaba konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
 
Kurban bayramının yaklaşması ile birlikte pek çok vatandaşı kurbanlık telaşının aldığı ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde kurbanlıklarla ilgili pek çok tartışma gerçekleştirildi. Kırmızı et fiyatlarının yükselmesinin ardından hükümet çareyi düve kesimini yasaklamada bulmuştu. Bu süreç içerisinde düve kesiminin yasaklanması satıcılar ve hayvan üreticileri tarafından olumlu bir adım olarak karşılanmadı. Bu süreç içerisinde hem tüketicinin hem de üreticinin faydalanabileceği bir sistemin getirilmesi yönünde önemli istekler gündeme gelmeye başladı.
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba geçtiğimiz günlerde kurbanlık fiyatları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ülkede konu hakkında bir sistemin olduğunu belirtirken hayvan miktarının artırılmasının amaçlandığı özellikle belirtildi. Tarım alanında da sistemli bir çalışmanın olduğu açıklanırken bu sayede tarım ülkesi olma fırsatını yakaladığımızı özellikle belirtti.
 
Bu süreç içerisinde hem tüketicinin hem de üreticinin memnun olacağı yeni bir çalışma üzerinde çalıştıklarını dile getiren Bakan Fakıbaba kurbanlık fiyatlarının da son dönemlerde normale dönmeye başladığını açıkladı. Yakın zamanda net bir şekilde fiyatların oturacağını belirtirken vatandaşların pahalı kurbanlık almak gibi endişeleri boşuna taşımamaları gerektiği de belirtilmiş oldu. Hem tüketicinin hem de üreticinin memnuniyetini sağlayacak çalışmanın yakın zamanda tamamlanması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol