kapat ikonu

Kurbanlık fiyatları belli oldu mu? Kurbanlık fiyatları ne kadar?

Vatandaşlar Kurban Bayramı öncesi kurbanlık fiyatlarını şimdiden araştırmaya başladı. Peki kurbanlık fiyatları ne kadar?

Vatandaşlar Kurban Bayramı gelmeden önce 2019 yılının kurbanlık fiyatlarını merak etmeye başladı. Peki büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları ne kadar?

Fiyatlar netleşmedi

Bilindiği gibi bu yıl Kurban Bayramı 11 Ağustos 2019’da başlıyor. Vatandaşlar şimdiden hazırlık yapmaya başladı. Fiyatları öğrenmek isteyen vatandaşlar internetten kurbanlık fiyatlarını araştırmaya başladı. Büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları şu an netleşmedi.

Kilogram fiyatları ne olur?

Bu seneki ekonomik duruma ve hayvan fiyatlarına bakılınca kurbanlık fiyatları da az çok kendini belli ediyor. Ekonomik dalgalanmalar hayvan fiyatlarını da olumsuz yönde etkiledi. Tahminler ışında, bu yıl Kurban Bayramı’nda alınacak büyükbaş hayvanın kilogram fiyatı 26-27 TL seviyelerinde olacak. Geçen yıl bu ücret 22-23 TL seviyesindeydi.

En düşük büyük ve küçükbaş fiyatları ne olur?

Küçükbaş hayvan piyasasında da en düşük ücrete sahip cins Koç ve kısır koyunların fiyatları ise 800 TL civarında. Diğer yandan en düşük büyükbaş hayvanın toplam fiyatının 7.000 TL dolaylarında olacağı öngörülmekte.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol