kapat ikonu

Kurban Kesim Bedelleri Açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kurban Bayramı öncesinde yapılan değerlendirmeler sonrasında kurban kesim bedelinin açıklandığı ifade edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kurban Bayramı öncesinde yapılan değerlendirmeler sonrasında kurban kesim bedelinin açıklandığı ifade edildi.
 
Kurban Bayramının yaklaşması ile birlikte Kurban kesim bedelleri hakkında fiyatlar merak konusu haline geldi. Vekalet yolu ile kurban kesmek ve bağışlamak isteyen binlerce vatandaşın olduğu tespit edilmişti. Bunun üzerine Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş konu hakkında bilgilendirici bir açıklama yaptı.
 
Yurt içi ve yurt dışı fiyatlarının değişiklik gösterdiğine vurgu yaparken bu bedel yurt içerisinde 850 lira olarak belirlenirken yurt dışında 625 lira olarak güncellenmiş oldu. Tanıtım toplantısı ile güncel 2018 yılı kesim bedelleri duyuruldu.
 
Vekalet yöntemi ile yapılan kesimler sonrasında vatandaşların verecekleri vekalet ve yapacakları ödemelerin ardından kesilen kurbanlıklar ülke içerisinde bulunan ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara sorunsuz bir şekilde ulaştırılıyor. Son yıllarda vekaletle yapılan kesimlerin giderek arttığı ve böylece ihtiyaç sahiplerine ulaşma konusunda daha fazla başarı sağlandığı ifade edilmişti. Diyanet Başkanlığı verilen emanetlere en iyi şekilde sahip çıkıldığına dikkat çekti. Diyanet Başkanlığının resmi internet sitesinde yönergelere bakarak gerekli bağışların sağlanabileceği belirtildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol