kapat ikonu

Kredi Vadesi Nasıl Uzatılır?

Her çekilen kredinin belirli bir vadesi bulunuyor. Ancak bu süreçte var olan vadeyi uzatmak isteyenler olabildiği için bu konuda bazı çalışmalar yapılabilir.

  • Kredi
  • 23 Ekim 2018 12:16
Her çekilen kredinin belirli bir vadesi bulunuyor. Ancak bu süreçte var olan vadeyi uzatmak isteyenler olabildiği için bu konuda bazı çalışmalar yapılabilir.
 
Zaman zaman alınan kredilerin ödemelerinde birtakım değişiklikler yaşanabiliyor. Ödemelerde yaşanan zorluklar hem kişiyi hem de bankayı olumsuz etkileyebilir. Bankalar verdikleri krediyi zamanında ve eksiksiz almak isterler. Aksi bir durumun yaşanması halinde kişinin kredi notu düşebileceği gibi bankalarla hacizlik gibi durumların da ortaya çıkabileceği ifade ediliyor.
 
Yapılandırma Yapabilirsiniz
 
Alınan kredinin borçlarını belirli bir zaman sonra ödemekte zorluk yaşarsanız borç vadesini uzatmanın bir takım yolları bulunmaktadır. Kredi borçlarını ödemekte zorluk yaşarsanız bu süreçte öncelikli olarak yapılandırma yapabilirsiniz. Yapılandırma yapıldığı takdirde aylık olarak ödenen borç tutarının düşmesi ve azalması sağlanabilir. Böylece miktar azalınca borç daha rahat bir şekilde ödenebilir.
 
Yapılandırma demek mevcut kredi borcunun kapatılması anlamına geldiği için güncel faiz oranlarından yeni bir kredi açılıyor. Faiz oranlarının düşük olması halinde kredi borçları düşebilir. Yapılandırmanın yapılması halinde kullanılan kredi türünün vadesi yeniden bölünerek uygun taksitlerin gerçekleştirilmesi bekleniyor. Borcunu ödemekte zorlanan kişilerin bu süreç içerisinde bankaları ile görüşmeleri gerekmektedir. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi gibi kredilerde banka ile görüşerek borçlarınızı yeniden yapılandırabilirsiniz. Ancak bu süreçte dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Yapılandırma yapılan faiz oranının bankaların sunduğu güncel faiz oranlarından biraz daha farklı olduğu bilinmelidir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol