kapat ikonu

Kredi ödemeleri ve faiz oranları değişti!

Kredi faiz oranlarının yüzde 8'e çıkarıldığı ve ödeme taksitlerinin 6 aydan 3 aya çıkarıldığı belirtildi.

  • Kredi
  • 08 Mayıs 2019 16:52

Eskişehir Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Suat Er, kredi başvuru koşulları ile kredi faiz oranlarında bazı değişiklikler yapıldığını belirtti. Faiz oranlarının yüzde 5’ten yüzde 8’e çıkarıldığını ifade eden Er, ödeme taksitlerinin de altı aydan 3 aya indirildiğini söyledi.

“Bizim bu konuda hiç bir suçumuz yok"

Kredi çekebilmek için elde edilecek hakkın 6 aydan 12 aya çıkarıldığını dile getiren Er, "Esnafa verilen düşük faizli krediler ekonominin bel kemiğidir. Vermiş olduğumuz krediler yüzde 5 faiz, beş yıla kadar ödeme, altı ayda bir taksit iken, kredi faizleri yüzde 8, üç ayda bir ödeme, krediye müracaat süresi ise 6 aydan 12 aya çıkartıldı. Daha önce alanlar yüzde 5 faiz ile devam edecekler. Kredi için müracaat edip beklemede olanlar için yeni karara göre düzenlemek zorunda kaldık. Kendilerini çağırıp konuyu izah ediyoruz. Bizim bu konuda hiç bir suçumuz yok" dedi.

“Bu kapı her zaman açık olacaktır"

Er, 2018 senesinde 240 milyon TL'lik kredi dağıttıklarını belirterek, "Bu para devletin parası. Devletin verdiği kararlara uymak zorundayız. Biz yönetim olarak hiçbir kararı değiştiremeyiz. Faiz oranı diğer bankalara göre çok uygun. Taleplere yetişemiyoruz. Eskişehir Türkiye genelinde sayılı bir il durumunda. Bu kapı her zaman açık olacaktır" ifadelerini kullandı.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol