kapat ikonu

Kredi Notunuzu Hızlıca Yükseltebilirsiniz!

Düşük kredi notu bankacılık işlemlerinden ve ödemelerden yararlanmanızı engelleyeceği için kredi notunu hızlıca yükseltmenin yöntemlerini sizler için açıkladık.

  • Kredi
  • 08 Mayıs 2019 21:46
Kredi notu değişken yapıdadır. Düşebildiği gibi çıkabilir. Bu sebeple bankacılık işlemlerinde bankalar tarafından öncelikli sıraya konan kredi notunu yükseltmenin çeşitli yolları bulunmaktadır. En yüksek kredi notuna ulaşmak pek çok kişiyi bankaların gözünde avantajlı duruma getirdiği için çekeceği kredi limitlerinin artmasına ve süreçten çok daha hızlı bir şekilde yanıt almasına sebep olmaktadır.
 
Günümüzde bankacılık işlemlerinde en yüksek kredi notu 1900 puan olarak benimsenmiştir. Kredi notuna müdahalede bulunmak isteyen kişilerin öncelikli olarak kredi durumunu ve notunu detaylı bir şekilde öğrenmeleri ve ardından gözden geçirmeleri gerekmektedir. Kredi notunun yükseltilmesi için ilk hatanın nerede yapıldığı ve kredi notunun neden düştüğü göz önünde bulundurulmalıdır.
 
Pratik Kredi Notu Yükseltme Yolları Neler?
 
Kredi notunun en hızlı yükseltilme sebebi borç ödemelerinin hızlı bir şekilde yapılıyor olmasıdır. Bunun için varsa daha önceden kalma kredi ve kredi kartı ödemelerinin hızlı bir şekilde kapatılması ya da zamanından önce ödenmesi süreci hızlandıracaktır. Özellikle tüm borçları temizlemek kredi notunu yükseltmek açısından son derece önemlidir.
 
En az 3 5 aylık süreçte düzenli olarak ödeme yapan kişiler bankaların takibine takılırlar. Bu durumda kredi notları hiç olmadığı kadar yükselecek ve bankaların gözünde olumlu bir imaj bırakacaktır.
 
Kişilerin düzenli ödeme yaparken bir yandan sürekli olarak kredi başvurularında bulunmaları olumsuz bir durum olarak değerlendirilir. Her yeni başvuru kredi notunun düşürülmesi açısından son derece etkilidir. Bu yüzden bir süre başvurulara ara vermek 3 5 aylık zaman dilimi içerisinde kredi notunuzun gözle görülür biçimde artmasına neden olabilir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol