kapat ikonu

Kredi notunu yükseltmek isteyenler nasıl bir yol izlemeli?

Hayatımızın her alanında karşımıza çıkan kredi notumuzu yükseltmek için neler yapabiliriz? Kredi notumuzu yükseltmek için nasıl bir strateji izlememiz gerekiyor? Bu soruların yanıtını merak ediyorsanız haberimizden öğrenebilirsiniz.

  • Kredi
  • 10 Şubat 2016 16:52
Bankalar kredi ve kredi kartı verirken kredi notumuzu sorgular. İş başvurusunda bulunurken, ev ya da iş yeri kiralamak istediğimizde de karşımıza çıkan kredi notumuzu yüksek tutmamız finansal referansımız için son derece önemli. Peki, kredi notumuzu nasıl yükseltebiliriz?
 
Kredi notumuzu yükseltmek ve kredi notumuzdaki değerleri sabitleştirebilmek için öncelikli olarak istikrarlı hareket etmemiz gerekiyor. Kredi notumuzu yükseltebilmemiz için öncelikli olarak istikrara ihtiyacımız var. Çünkü kredi notu sürekli takip edilen ve güncellenen bir değerdir.
 
Bizim finansal geçmişimiz hakkında son derece önemli detaylar verir. Bankaların ve kredi notu belgesi isteyen çeşitli kurumların gözünde bizim güvenilirliğimizi artırır. Daha kolay kredi alabilmemizi ve yüksek kredi notuna sahip olduğumuz için bu kategoride değerlendirilen güvenilir müşteri kategorisine sağlanan imkanlardan yararlanabilmemize olanak tanır.
 
Kredi notumuzu yükseltebilmek için öncelikli olarak borçlarımıza sadık olmamız gerekir. Özellikle alınan kredilerde borçlar zamanında ödenmiş mi ya da yasal takibe kadar varabilecek sıkıntılı bir süreç mi, yaşanmış bu araştırılır. Müşteri kredi aldığında taksitlerini zamanında ödediyse ve borcuna sadık kaldıysa kredi notu yükselir. Maaşları banka hesaplarına yatırılan ve hesaplarına para giriş çıkış düzenliliği olan müşterilerin de kredi notları daha yüksektir. Düzenli olarak kredi ve kredi kartı kullanan müşterilerin de istikrarlı bir şekilde ödeme yaptıkları takdirde düzenli olacaktır.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol