kapat ikonu

Kredi Notunu Öğrenme Yöntemleri

Kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi notumuzu öğrenmek isteyebiliriz. Bunun için farklı yöntemler kullanılıyor.

  • Kredi
  • 08 Mayıs 2019 21:38
Kredi ve kredi kartı başvurusu yapmadan önce pek çok kişi kendisini garanti altına almak için kredi notunu öğrenmek istiyor. Ancak yine pek çok kişi kredi notunu tam olarak nereden öğreneceğini bilemiyor. Bunun için farklı yöntemlerle farklı şekillerde sorgulama yapmak mümkün.
 
Bankalardan kredi almadan önce kişi farklı değerlendirmelere tabi tutulmaktadır. Kredi notu ortalaması yüksek olan kişiler zorlanmadan hızlıca nakit ihtiyaçlarını alacakları krediler ile karşılarken kredi notu ortalaması düşük olan kişiler ise uzun uğraşlar sonucunda ulaşabilmekte ya da olumsuz karşılandığı için kredi alamamaktadır.
 
Kredi Notumu En Doğru Nereden Öğrenebilirim?
 
Bu durumda bankalara başvuru yapmadan kredi notunu öğrenmek isteyen pek çok kişi var. Çünkü olumsuz yanıtlanan kredi sonuçları da kredi notunu olumsuz etkiliyor. Böylece zaten düşük olan kredi notu biraz daha düştüğü için ciddi sorunlara neden olabiliyor.
 
Daha sağlıklı sonuçlar elde etmek için bankalara direkt olarak başvurarak müşteri temsilciniz aracılığı ile kredi notunu öğrenebilirsiniz. Ancak bunun için bankalar tüketicilerden belli miktarlarda ücretler talep ediyorlar. Bununla birlikte ücretlerin son yıllarda giderek yükseldiği de şikayetler arasında yer alıyor.
 
Bankanın internet kullanıcısıysanız kimlik bilgileriniz ve şifreniz ile hesaba giriş yapıp Findeks Kredi Notu öğrenme kısmından kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Pek çok telefon operatörü de SMS aracılığı ile kredi notu sorgulaması yaptırıyor. Bunun için uygun numarayı bulup mesaj atmak ve ardından kredi notunuzu gelen mesaja bakarak öğrenmek son derece pratik bir yöntem olarak ifade ediliyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol