kapat ikonu

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notunu öğrenmenin farklı yolları bulunmaktadır. Size en uygun olan sistemi seçebilirsiniz.

  • Kredi
  • 07 Şubat 2019 12:34
Bankalarla ilgili yapılacak olan tüm işlemlerde kredi notu ön plana çıkıyor. Kredi notuna bakara bankaların yaptığı işlemler tüketicileri puan durumuna göre olumlu ya da olumsuz olmak üzere çeşitli şekillerde etkiliyor. Başvurularda olumlu yanıt alanların büyük bir kısmının kredi notu yüksek olduğu için bankalar herhangi olumsuz bir uğraş içerisine girmiyorlar.
 
Kredi notunu öğrenmek isteyenler için farklı seçenekler sunulmuştur. Bu seçenekler arasında kendinize en uygun olan yöntemi seçebilirsiniz. Peki bu yöntemler arasında hangileri var? Sizin için en uygun yöntem hangisi?
 
Kredi Notunu Öğrenmenin Yöntemleri
 
Kredi notu farklı şekillerde öğrenilebilir. Bunun için bankalara gidebilirsiniz. Belirli bir ücret karşılığında banka şubelerinden yapacağınız sorgulama sonrasında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Artık bankalar tarafından da kredi notunuzu öğrenmek mümkün. Bankaların sunduğu internet bankacılığı hizmeti ile birlikte internet üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.
 
Bazı SMS uygulamaları üzerinden de çok hızlı bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kimlik numaranız ile yapacağınız sorgulama sonrasında ücret telefon operatörleriniz üzerinden faturanıza yansıtılacaktır
 
Findeks sistemi üzerinden kredi notunuzu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bunun için sisteme giriş yaparak kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra en hızlı şekilde kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol