kapat ikonu

Kredi kartı ve elektrik faturalarıyla ilgili büyük müjde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi yaklaşık 2,5 milyonun üzerindeki hanede her ay ortalama 80 TL’lik elektrik faturasının devlet tarafından karşılanacağını duyurdu. Erdoğan, kredi kartı borçluları ilgili de müjde niteliğinde

  • Gündem
  • 08 Ocak 2019 14:08
  • Son Güncelleme: 08 Ocak 2019 16:27
Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi yaklaşık 2,5 milyonun üzerindeki hanede her ay ortalama 80 TL’lik elektrik faturasının devlet tarafından karşılanacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşların kredi kartı borçlarının tek çatı altında toplanabileceğini müjdeledi.
 
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) grup toplantısında çok önemli haberleri kamuoyuyla paylaştı. Kredi kartı borçluları, esnaf ve sanatkârlar ve elektrik faturaları ile ilgili müjdeleri peş peşe sıralayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmasında 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan olan sigorta pirim desteğinin, 5 puana çıkarılacağını ilan etti.
 
KREDİ KARTI BORÇLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme güçlüğü çeken vatandaşların kredi kartı borçlarının tek çatı altında toplanacağına dikkati çekerek, vatandaşların hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası'ndan alacağı krediyle bu borcunu kapatacağını ve bir nebze de olsa rahat bir nefes alacağını öne sürdü.
 
HALKBANK, 2019’DA 350 BİN ESNAFA KREDİ KULLANDIRACAK
 
Yaklaşık 17 yıllık AK Parti iktidarları döneminde toplam 1,8 milyon esnaf ve sanatkâra 93,4 milyar TL kredi kullandırıldığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2002 yılında esnafa uygulanan faiz oranlarına da değinerek, o dönemlerde bu oranların yüzde 45’de bulunduğunu, bugün ise bu faiz oranının yüzde 5 seviyesine kadar gerilediğini hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halkbank’ın esnaf ve sanatkârların işletme yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 senesinde yaklaşık 350 bin esnafa 22 milyar TL’lik kredi kullandıracağını bildirdi.
 
2,5 MİLYONUN ÜZERİNDEKİ AİLENİN ELEKTRİK FATURASI DEVLETTEN!
 
Açıkladığı müjdelerin ardından grup toplantısının yapıldığı salonda uzun süre alkış tufanından dolayı konuşmasını yarıda bırakan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak da elektrik faturaları ile ilgili önemli bir haberi açıkladı. Erdoğan, düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 150 KiloWatt saate kadar elektrik tüketimlerini devletin üstleneceğini ifade ederek, bu doğrultuda yaklaşık 2,5 milyonun üzerindeki hanede her ay ortalama 80 TL’lik elektrik faturasını devletin karşılayacağını yineledi.
 
FAİZ ORANLARI BELLİ OLDU
 
Erdoğan'ın açıklamasının ardından Ziraat Bankası da konu ile ilgili yazılı bir açıklamada bulundu. Banka, kredi kartı borçlusuna 24 aya kadar aylık yüzde 1,10 ve 60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faizle bireysel ihtiyaç kredisi kullandıracağını duyurdu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol