kapat ikonu

Kredi Kartı Onayı İçin Süre Uzatılmayacak

Kredi kartlarının internet alışverişlerinde kullanılması için gereken onay süresi 31 Aralık tarihinde son buluyor.

Kredi kartlarının internet alışverişlerinde kullanılması için gereken onay süresi 31 Aralık tarihinde son buluyor.
 
Kredi kartı kullanan kişilerin internet alışverişlerinde kredi kartını kullanmaları için yeni yapılan düzenlemelere göre bir onay getirilecek. Bu onay sayesinde internet alışverişleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilecek. Ancak onay vermeyen kullanıcıların bu imkanlardan faydalanamayacakları ifade edildi.
 
İnternet alışverişlerinin artması son dönemlerde birtakım dolandırıcılıkları da gündeme getirmeye başladı. Bunun üzerine alınan önlem sonrasında internet alışverişini tercih etmeyen vatandaşların korunması ve diğer vatandaşların güvenlik konularına biraz daha ağılık verilmesi için onay sisteminin hayata geçirildiği belirlendi.
 
İlk olarak 17 Ağustos tarihinde onay sürecinin son bulacağı ifade edilmişti. Ancak bu süreç içerisinde vatandaşı ikna etmek ve durumu ciddiye almalarını sağlamak sanıldığı kadar kolay olmadı. Bunun üzerine süre son kez uzatılarak 31 Aralık olarak belirlendi. Bundan sonraki süreçte sürenin uzatılmayacağı açıklanırken sadece bankayı arayıp onay vererek internet alışverişlerine açılması sağlanacak. Bankaya gitmek sıra beklemek gibi sorunlar yaşanmayacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol