kapat ikonu

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Pek çok kişi tarafından kullanılan kredi kartının limitinin yükseltilmesi ve kullanım alanlarının genişletilmesi için yapılacakları yazımızda bulabilirsiniz.

  • Kredi
  • 23 Mayıs 2019 23:59
Günümüzde kredi kartı lüks tüketimden daha çok bir ihtiyaç haline geldi. Fiyatı yüksek olan ürünlerin kredi kartı ile taksitli ödeme seçeneğinin bulunmasından ve çeşitli kampanyalardan yararlanma imkanının bulunması sebebiyle kişiler kredi kartını kullanmaya başladılar. Bununla birlikte cebimizde nakit paramız olmadığı zamanlarda da acil ihtiyaçların karşılanması açısından son derece etkili olabiliyor. Ancak kredi kartının limiti bazen istediğimiz ihtiyaçlarımızı karşılamamız açısından yetersiz kalabiliyor.
 
Kredi kartı limiti genellikle banka tarafından veriliyor. Kart başvurusu sırasında verilen mali bilgiler, kişilerin ödeme alışkanlıkları ve sicili gibi durumlar detaylı bir şekilde göz önünde bulunduruluyor. Yapılan bu değerlendirmelerin ardından ödeme yapabileceği durumlara göre bir limit belirleniyor. Ancak sonrasında hem müşterinin hem de bankanın isteği ile bu limit zaman içerisinde artırılabiliyor.
 
Kredi Kartı Limitimi Nasıl Artırabilirim?
 
Kredi kartı limitini yükseltmek isteyen kişilerin kredi notuna bakılır. Kredi notu yüksek ve geliri artış göstermişse bu doğrultuda limit yükseltilir. Öncelikli olarak kredi notunun düşükse yeniden yükseltilmesi ve bankayla müşteri arasındaki güven ağının pekiştirilmesi gerekmektedir.
 
Aynı zamanda şimdiye kadar kredi kartı ödemelerinde borcun eksiksiz ve zamanında ödenmesi gerekmektedir. Zamanında ödenen borçlar banka tarafından bir güven alış verişini beraberinde getirir. Kredi notu yükse, ödemelerini zamanında yapmış ve şimdiye kadar bankaya herhangi bir sorun oluşturmamış olan kişilerin kredi kartı limiti belirli aralıklarla düzenli olarak sorunsuz olarak artırılabilir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol