kapat ikonu

Kredi Kartı Kullanımında Bilinmeyenler!

Kredi kartının bilinçsiz kullanımı pek çok kişiyi zor durumda bırakıyor. Bilinmeyenleri öğrendiğinizde artık daha sağlıklı harcamalar yapabilir sıfır faiz ödeyebilirsiniz.

  • Kredi
  • 08 Mayıs 2019 22:04
Kredi kartı herkes tarafından kullanılan ve günümüzde bir lüksten daha çok ihtiyaç halini alan ödeme sistemlerinin başında geliyor. Ancak kredi kartı kullanımının artması ile birlikte kredi kartı borçlularının sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. Pek çok vatandaş kredi kartını doğru şekilde kullanmadığı için bir süre sonra borç batağına saplanıyor. Böyle durumlarda kredi kartını bedava harcama yapma aracı olarak görmek ve sadece asgari tutarı yatırmak ciddi sorunlara neden olabilir. Ancak doğru kullanımı ile birlikte sıfır faizli seçeneklerden yararlanabilirsiniz.
 
Kredi Kartını Nasıl Doğru Kullanabilirsiniz?
 
Kredi kartını bilinçsiz kullanmak geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilir. Geri ödeme yaptığınızı ve bunların bir faizinin olduğunu unutmamak gerekiyor. Bunun için harcamalardan önce kişilerin ödeyebilecekleri kadar harcamaları için kendilerine bir limit koymaları son derece önemli. Böylece israf engellenmiş olacak.
 
Bankalar cazip olduğunu düşündüğümüz asgari ödeme seçeneğini gündeme getiriyorlar. Ancak bunun bir tuzak olduğunu unutmayın. Asgari ödeme tutarı bir süre sonra kişinin ciddi bir faiz sarmalı içine girmesine neden olmaktadır. Harcadığınızdan daha fazla ödeyebilirsiniz.
 
Her ay borcu kapatmak için yaptığınız ödemelerde asgari tutardan fazla ödeme yapmaya ayrı bir özen gösterin. Aksi takdirde harcamadığınız faizleri ödeyerek zarar edebilirsiniz. Bir süre sonra sadece harcayabileceğiniz kadar yapacağınız ödemelerde ise daha bilinçli bir şekilde kredi kartını kullanmış olacaksınız.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol