kapat ikonu

Kredi Kartı Kullananlara Taksit Uyarısı Geldi

TESK Başkanı Bendevi Palandöken kredi kartı kullanımında taksit sayısındaki bilinçsiz davranışlar konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından yapılan yazılı bir açıklamanın ardından kredi kartı kullanımı konusunda önemli değerlendirmeler yapıldı. Elektronik eşya satışlarından tutun, seyahate ve konaklamaya ve hatta beslenme sektörüne kadar pek çok alanda kullanılan kredi kartı bilinçsiz şekilde kullanıldığı zaman kişileri son derece olumsuz anlamda etkiliyor.
 
Kredi kartı taksit sayısının artırılması konusunda çeşitli düzenlemeler yapılıyor. Ancak bu durumda kişilerin algısı bozuluyor. Taksit sayısı arttıkça fiyatın ucuzladığı konusunda yanlış bir algıya kapılan kişilerin bu süreç içerisinde bilinçsiz kullanımdan dolayı zarar gördükleri ortaya çıktı. Bu konuda Bendevi Palandöken önemli açıklamalarda bulundu.
 
Taksi Sayılarını Çok Artırmayın!
 
Sezon sonu, sezon başı, sezon ortası gibi çeşitli indirim kampanyaları ile tüketicileri cezbetmeye başlayan markalar bu konuda pek çok kişinin kredi kartı kullanmasını teşvik ediyor. Vatandaşlar etkilenmiş oldukları kampanyalardan yararlanmak adına kredi kartına yükleniyorlar. Ancak ay sonunda ödeme tablosunda son derece büyük zarar gördükleri ve zorlandıkları öğreniliyor.
 
Kredi kartının bilinçsiz kullanımı kişiler arasında, iş hayatında ve aile arasında huzursuz durumların ortaya çıkmasına neden olduğu gibi ilişkileri de olumsuz etkiliyor. Taksit sayılarının artırılmasından kaçınılması ve bilinçsiz alışverişin ortadan kaldırılması için kişilerin bilinçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekildi. Günümüzde kredi kartı borcunu ödeyemediği için sorun yaşayan pek çok kişi bulunuyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol