kapat ikonu

Kredi kartı borcunu kapatmak için kredi desteği başvurusu yapılır mı?

Kredi kartlarını hatalı kullanan birçok kişi borçların altından kalkamayınca kredi çekerek kredi kartı borcundan kurtulmak ister. Bazı durumlarda bu yöntem işe yararken bazı durumlarda da daha büyük borçların altına girilmesine neden olabilir.

  • Kredi
  • 15 Temmuz 2016 15:35
  • Son Güncelleme: 19 Eylül 2016 14:43
Kredi kartı ekstreleri farklı tarihlerde gelen ve hangi karttan ne kadar harcama yaptığını takip etmeyen kişiler ay sonunda ellerindeki faturalarla yaptıkları harcamaları eşleştiremezler. Bir sonraki aya kadar sadece asgari tutarda ödeme yaparak borçlarının faize girmesini engeller ancak bir türlü de borçtan kurtulamazlar.
 
Özellikle birden fazla kredi kartı kullanan kişiler borçların altından kalkamayınca da kredi çekerek kart borçlarından kurtulmak isterler. Bu durumda da en çok şüphe ettikleri şey daha büyük bir borcun altına girerek doğru yapıp yapmadıklarını sorgulamalarıdır.
 
Eğer ki kart borçlarınızdan bir türlü kurtulamıyorsanız ve daha da önemlisi birden fazla kart kullanıyor ve harcamalarınızı takip edemiyorsanız tek seferde ödeyebileceğiniz kadar miktarda kredi çekerek borçlarınızdan kurtulmanız mümkün olabilir. Ancak taksitlendirme yaparak ve kısa sürede ödeyebileceğiniz miktar borcunuz varsa kredi çekmek bu noktada mantıksız olacaktır. Yok yere daha büyük bir borcun altına girmiş olursunuz.
 
Aylık gelir gider tablonuzu çıkararak maaşınızın belirli bir bölümünü ayırabileceğiniz bir tutar belirleyerek kredi alabilir ve tek seferde kart borçlarınızdan kurtulabilir ardından tek bire bankaya bütçeniz dahilinde düzenli ödeme yapmış olursunuz. Hem de kredi kartlarınızı bu süreçte dondurarak harcamalarınızı kısıtlar ve belirli bir tasarruf devrine girerek belinizi doğrultabilirsiniz.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol