kapat ikonu

Kredi faizleri düşecek!

Kredi ekmek isteyenlere uyarılar yapılırken faizlerin düşeceği müjdesi verildi.

  • Kredi
  • 28 Temmuz 2017 08:44
Kredi ekmek isteyenlere uyarılar yapılırken faizlerin düşeceği müjdesi verildi.
 
Yapılan alışverişlerin ve edinilen mal varlıklarının büyük kısmı nakit ihtiyacının ortaya çıkmasından dolayı bankalardan çekilen krediler ile gerçekleştiriliyor. Bu süreç içerisinde pek çok vatandaşın çeşitli ihtiyaçlarından dolayı kredi çekmek için bankalara başvuru yaptıkları öğrenildi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan son değerlendirmeler karşılığında vatandaşların kredi çekmek gibi bir niyetlerinin olması halinde bir süre daha beklemeleri konusunda ciddi uyarılar yapıldı. Yapılan açıklamalar çerçevesinde ilerleyen günlerde kredi faizlerinin düşmesinin beklendiği açıklandı.
 
Bankalar arasında meydana gelen yarış ve rekabet sonrasında mevduat faizlerinin giderek yükseldiği ortaya çıkmıştı. Bu tablonun ortaya çıkması ekonomide büyük bir yıkım olarak değerlendirildiği için gerekli önlemlerin alınması için hükümet harekete geçmişti. Bankalarla yapılan görüşmeler sonrasında mevduat faizlerinin rekabetin azalması sonrasında düşmeye başladığı tespit edildi. Tüm bu durumlar çerçevesinde vatandaşlara da önemli uyarılar yapıldı.
 
Son dönemlerde kredi çekmek niyetinde olan vatandaşları yakından ilgilendiren bu uyarı sonrasında kredi çekmek için biraz daha beklemeleri istendi. Mevduat faizlerinde meydana gelen düşüşün ilerleyen dönemlerde de kredi faizlerinde yaşanması beklendiği için daha düşük oranlarla kredi çekmek isteyenlerin biraz daha sabırlı olmaları gerektiği ifade edildi. Bu süreç içerisinde vatandaşları yakından ilgilendiren açıklamalara pek çok vatandaşın kulak verdiği ve bankaların şu günlerde kredi verme oranlarının düştüğü açıklandı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol