kapat ikonu

Kredi çekmeyi düşünenler için, en düşük masraflı kredi hangi bankalarda?

Yıl sonuna doğru harcamalarımız artıyor, vergi ödemeleri, bunun yanı sıra konut ve araç ile ilgili yenilemeler, ekstra masraflar çıkıyor. Hal böyle olunca ayarlayamadığımız bütçemizi toparlamak için kredi çekmeye sıcak bakıyoruz. Peki şu anda 10 bin

  • Kredi
  • 10 Aralık 2017 12:16

Yıl sonuna doğru harcamalarımız artıyor, vergi ödemeleri, bunun yanı sıra konut ve araç ile ilgili yenilemeler, ekstra masraflar çıkıyor. Hal böyle olunca ayarlayamadığımız bütçemizi toparlamak için kredi çekmeye sıcak bakıyoruz. Peki şu anda 10 bin TL’lik bir kredi almak isterseniz, en uygun krediyi hangi bankada bulabilirsiniz? 12 ay vadeli toplam 10 bin TL’lik bir kredi için, bankaları teker teker araştırdık ve en uygun krediyi sizler için bulduk.

Bankaların 10 bin TL - 12 ay vadedeki toplam kredi masrafları ne ölçüde?

Kredi notunuza göre ve bankanın o kredi için belirlediği özel şartlara göre, eğer bir yıl geri ödemeli 10 bin TL’lik bir kredi almak istiyorsanız genellikle kredinin toplam masraf aralığı, 11 bin 160 TL ile 11 bin 500 TL arasında değişiyor. Vadenin kısa olması bu aralığın düşük olmasındaki en büyük faktör.

10 bin TL bireysel kredide 12 ay vadede taksitler

Güncel banka faiz oranlarını baz alırsak, 10 bin TL kredinin taksitleri 945 TL ile 925 TL arasında değişmektedir. Şimdi hangi banka, hangi faiz oranı ile kredi veriyor, hangi şartları sunuyor ve en son çıkan bireysel kredi tipleri nelerdir, kampanyalar nelerdir göz atalım!

Kredi çekmeyi düşünenler için, en düşük masraflı kredi hangi bankalarda?-1

En uygun ödeme planına sahip bireysel kredi oranları

Bireysel ihtiyaç kredileri kapsamında en uygun 10 bin TL, 12 ay vadeli kredileri şu şekilde sıralayabiliriz;

ING Bank kişiye özel faiz oranlı ihtiyaç kredisi

%1,39 faiz oranı ile, ING Bank’taki 10 bin TL ihtiyaç kredisinde toplam geri ödeme 11 bin 167 TL. Aylık ödeme ise 926 TL.

Denizbank web’e özel kredi

%1,35 faiz oranlı Denizbank webe özel kredide faiz oranı %1,35. Toplam geri ödeme 11 bin 134 TL, aylık faiz ise 923 TL.

Türkiye İş Bankası yeni yıl kredisi

İş Bankası’nın 2018’e özel düşük faizli yeni yıl kredisi de en uygun kredi tiplerinden. %1,42 faiz oranına sahip yeni yıl kredisinin geri ödemesi 11 bin 191 TL, aylık ödemeleri ise 928 TL.

Halkbank ihtiyaç kredisi

Halkbank’tan özel sektör ve kamu çalışanları için bireysel kredi teklifi de uygun kredi modellerinden. Yüzde 1,42 faiz oranı ile toplam 11 bin 42 TL ödeme, aylık 920 TL taksitlerle Halkbank’ın bu kredisi, ihtiyaç kredisi alacaklara önerilebilir.

Ziraat Bankası düşük faizli bireysel ihtiyaç kredisi

Ziraat Bankası, 10 bin TL kredi için toplam 11 bin 84 TL geri ödeme ve aylık 919 TL ödeme ile uygun kredi modellerinden birini sunuyor.

Finansbank Enpara masrafsız ihtiyaç kredisi

Finansbank Enpara’nın sunduğu bireysel ihtiyaç kredisi, %1,52 faiz oranı ve aylık 935 TL taksit planı ile, toplamda 11 bin 224 TL’lik bir masraf çıkartıyor.

Şekerbank Özgür kredi

Şekerbank’ın özel bireysel ihtiyaç kredisi, aylık 1,66 faiz oranı ve 945 TL taksit tutarına sahip. Toplam masraf ise 11 bin 491 TL.

Kredi almadan önce dikkat: Bu tavsiyeleri dikkate alın!

Findeks kredi notunuzu ölçmenizi ve bu şekilde, yüksek nota özel düşük faizli kredi veren bankalar ile görüşmenizi öneririz. Örneğin ING Bank’ın kişiye özel faizli bireysel kredilerinde, yüksek kredi notu puanına sahip kişiler için daha avantajlı bir tablo var.

Toplam kredi miktarına göre, aylık ödeme tutarına göre ve faize göre, tüm bankaların kredi tiplerini tek sayfada inceleyebilirsiniz. İnternetten düşük faizli kredi araştırmadan, TV ya da gazetede gördüğünüz kampanyalara hemen dahil olmamanızı öneririz.

Kaynak: ekonomidebugun.com.tr

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol