kapat ikonu

Kredi Çekerken Ret Yanıtı Alanlara Uyarı! Elektrik, Su Faturalarınızı...

Bankalardan yaptığınız kredi başvurularınıza olumsuz yanıt aldıysanız aylık elektrik, su ve doğalgaz faturalarınızı otomatik ödeme talimatıyla ödeyerek bankaların güvenini daha kısa sürede kazanabilirsiniz.

  • Kredi
  • 18 Mart 2019 14:27
Bankalardan kredi çekmek için başvuran pek çok kişi son zamanlarda olumsuz yanıt almaya başladılar. Bu süreçte ret yanıtının boyutunu değiştirecek birtakım basit hamleler yapmak mümkün. Kredi başvurusu yapıp olumsuz yanıt alan kişilerin bu süreçten kurtulmaları için eve gelen faturaları kullanmaları gerekiyor.
 
Bankalar genel olarak kredi vermek ve ödemeleri zamanında alacağından emin olmak için bazı şartların oluşmasını talep ediyorlar. Verdikleri krediyi alabileceklerinden emin olmak için kişilerin kredi notları detaylı olarak inceleniyor. Geçmişinde bankalarda kötü sicili olan kişiler engellenirken olumsuz yanıt alıyorlar. Bu süreçte öncelikli olarak kredi notunu yükseltmenin yollarını arayabilirsiniz. Halihazırda borcu olanların borçlarını ödemeleri öneriliyor.
 
Herhangi bir bankadan kısa vadeli küçük vadeli bir kredi alabilirsiniz. Ardından ödemeleri zamanında yaptığınız zaman kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bununla birlikte limiti düşük bir kredi kartı alarak her ay belirli bir seviyede harcama yapabilirsiniz. Ardından bu harcamaları ödemeye çalışarak bankaların gözünde notunuzu ve dolayısıyla güvenilirliğinizi artırabilirsiniz.
 
Faturalarınızı Otomatik Ödemeye Verin
 
Eve gelen elektrik, su doğalgaz gibi aylık faturalarınızı hesabınızdan otomatik ödeme talimatı ile ödemeye başlamak bankalarla çalışmaya başlamanın bir adımıdır. Ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yaptığınızdan emin olan bankalar bu durumu referans olarak kullanabilirler. Böylece kredi başvurunuzda yapılan incelemelerde otomatik ödeme talimatları da görünür. Böylece olumlu yanıt alma ve kredi ihtiyacınızı karşılama olasılığınız giderek yükselebilir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol