kapat ikonu

Kredi çekerek kredi kartı borcu ödenebilir mi?

Sürekli çeşitlenen ihtiyaçlar nedeniyle kredi kartı kullanımı da artış gösterdi. Ancak birçok kişi borç batağında. Peki krediyle kredi kartı borcu ödenir mi?

  • Kredi
  • 16 Aralık 2016 17:08
  • Son Güncelleme: 19 Nisan 2017 17:36
Her geçen gün çeşitlenen ihtiyaçlar ve insanların tüketim odaklı yaşamı kredi kartı kullanımını da yükseltiyor. Birçok kişi kredi kartı borçları nedeniyle yasal takibe girmiş durumda. Bu durumdan kurtulmak için her türlü yola başvuran vatandaşlar bunu etkili bir şekilde nasıl gerçekleştirebilir? Kredi kartı borçlarını ödeyebilmek için kredi çekmek mantıklı mıdır? Bu şekilde alınan borç daha büyük bir soruna neden olabilir mi? Yoksa borç batağından kurtulmanın en etkili yöntemi bu mudur?
 
Kredi kartlarını hatalı kullanan birçok kişi borçların altından kalkamayınca kredi çekerek kredi kartı borcundan kurtulmak ister. Bazı durumlarda bu yöntem işe yararken bazı durumlarda da daha büyük borçların altına girilmesine neden olabilir.

 

Harcamalarınızı not edin!

 
Kredi kartı ekstreleri farklı tarihlerde gelen ve hangi karttan ne kadar harcama yaptığını takip etmeyen kişiler ay sonunda ellerindeki faturalarla yaptıkları harcamaları eşleştiremezler. Bir sonraki aya kadar sadece asgari tutarda ödeme yaparak borçlarının faize girmesini engeller ancak bir türlü de borçtan kurtulmazlar.
 
Özellikle birden fazla kredi kartı kullanan kişiler borçların altından kalkamayınca da kredi çekerek kart borçlarından kurtulmak isterler. Bu durumda da en çok şüphe ettikleri şey daha büyük bir borcun altına girerek doğru yapıp yapmadıklarını sorgulamalarıdır.

 

Tek seferde ödeyebileceğiniz kadar kredi çekin ve tüm kartları iptal edin!

 
Eğer ki kart borçlarınızdan bir türlü kurtulamıyorsanız ve daha da önemlisi birden fazla kart kullanıyor ve harcamalarınızı takip edemiyorsanız tek seferde ödeyebileceğiniz kadar miktarda kredi çekerek borçlarınızdan kurtulmanız mümkün olabilir. Ancak taksitlendirme yaparak ve kısa sürede ödeyebileceğiniz miktar borcunuz varsa kredi çekmek bu noktada mantıksız olacaktır. Yok yere daha büyük bir borcun altına girmiş olursunuz.
 

 

Maaşınızın belirli bir bölümünü direkt ödeme için ayırın!

 
Aylık gelir gider tablonuzu çıkararak maaşınızın belirli bir bölümünü ayırabileceğiniz bir tutar belirleyerek kredi alabilir ve tek seferde kart borçlarınızdan kurtulabilir ardından tek bire bankaya bütçeniz dahilinde düzenli ödeme yapmış olursunuz. Hem de kredi kartlarınızı bu süreçte dondurarak harcamalarınızı kısıtlar ve belirli bir tasarruf devrine girerek belinizi doğrultabilirsiniz.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol