kapat ikonu

Kredi Borcunu Ertelemenin Yolları Nelerdir?

Kredi borcu olanların zaman zaman ödemelerinde yaşadıkları zorluklar neticesinde kredi borçlarını ertelemenin bazı yolları bulunur.

  • Kredi
  • 20 Mayıs 2019 01:26
Bazen yeni bir şey satın almak bazen de mevcut borçlarımızı tek bir elden ödemek için krediye ihtiyaç duyarız. Yasal olarak ülkemizde krediler kredi kurumları ve bankalar tarafından verilmektedir. belirli bir faiz oranı ve vade seçeneği ile verilen kredi borçlarının zamanında düzenli bir şekilde ödenmesi beklenir.
 
Kredi borçlarının geri ödemeleri genellikle aylık taksitlerle yapılır. Bankalar verdikleri borcun zamanında eksiksiz bir şekilde ödenmesini isterler. aksi takdirde çeşitli olumsuz durumlar ortaya çıkar. Kişilerle bankalar arasında olumsuz bazı ilişkiler gelişebilir. Ancak bazen normal hayatın akışı içerisinde ani ödemeler meydana çıkabilir ve borçlarımızı ödeyemeyecek duruma gelebiliriz. Böyle durumlar kredi borcunu ertelemek doğru bir seçenek olacaktır.
 
Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?
 
Kredi borcunu birkaç ay ertelemek ve mali durumumuzu düzeltmek için zamana ihtiyacımız olabilir. Böyle durumlarda banka ile görüşmek en doğru seçenek olacaktır. Bazen bankalar kişilere çeşitli ayrıcalıklar tanıyabilir. Bankanın müşteri hizmetlerinden konu hakkındaki detayları öğrenebilirsiniz. Bunun için ayrıca bankaya erteleme talebinde bulunmak için bir dilekçe yazmak gerekebilir. Dilekçede düzenli ödenen taksit miktarına ve ödeme yapılamama sebeplerine yer vermek durumun daha detaylı ele alınması açısından önemlidir. Ardından bankadan gelecek yanıtı beklemek gerekiyor. Olumlu olması halinde kredi ödemelerinizi birkaç ay erteleyebilir ve bu süreçte derin bir nefes alabilirsiniz. Erteleme talebinin olumuz yanıtlanması halinde ise başka bankadan borcun kapatılması için yapılandırma kredisine başvurabilirsiniz.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol