kapat ikonu

Köyüne Dönene Devlet Desteği Veriliyor

Yaşanan göçleri engellemek için devlet tarafından köyüne dönen çiftçilere 300 koyun desteğinin verilmesine karar verildi.

Yaşanan göçleri engellemek için devlet tarafından köyüne dönen çiftçilere 300 koyun desteğinin verilmesine karar verildi.
 
Son dönemlerde şehirlerde artan nüfus çarpık kentleşme, işsizlik gibi pek çok sorunu beraberinde getirdi. Göç dönemlerinin artması çeşitli sorunları da beraberinde getirdiği için bununla birlikte devlet tarafından yeni çalışmalar gerçekleştirilmeye başlandı. Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında yerleşim yerlerini daha önce terk etmiş ve yeniden dönmek isteyen kişiler için teşvik çalışmaları gerçekleştirilmeye başlandı.
 
Devlet çiftçilere koyun desteği vermek için harekete geçti. Yeni çalışmalar ile birlikte 300 adet koyun bağışının gerçekleştirilmesine karar verildi. 300 koyunun yanı sıra maaş desteği verileceği gibi dönüşüm tam zamanlı bir şekilde gerçekleştirilebilecek.
 
300 Koyun Desteği Nasıl Yapılıyor?
 
Kendi işinin patronu olmak isteyenler için çeşitli fırsatlar sunulmaya devam ediliyor. Özellikle kendi işini kurmak isteyen köylülere ilaç gibi gelecek çalışmalar yapılıyor. Şehirlere göç edilen ve bu göçlerin aralıksız devam eden yönlerinin bulunması tarım ve hayvancılık alanında ciddi sorunların yaşanmasına sebep oldu. Hayvancılık alanında göçlerle birlikte ciddi sıkıntıların yaşandığı tespit edildiği için hem tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi hem de verimli bir istihdamın gerçekleştirilmesi için 300 koyun bağışlanmaktadır. Yüksek bütçeli bir yardım olması sebebiyle hak eden belirli kişilere desteğin verilebileceği öğrenildi. Konu hakkında çalışmalar devam ediyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol