kapat ikonu

Koyun Projesine Başvurular Sürüyor

TİGEM tarafından yetiştiricilere verilecek 300 koyun projesi için gerçekleşen başvuruların yoğunluğu sitenin erişimini sonlandırdı.

TİGEM tarafından yetiştiricilere verilecek 300 koyun projesi için gerçekleşen başvuruların yoğunluğu sitenin erişimini sonlandırdı.
 
Tarım İşleri Genel Müdürlüğü tarafından bir süredir yeni bir çalışma başlatılmış ve uygun fiyatlı olarak yetiştiricilere 300 küçükbaş hayvan verilmesine karar verilmişti. Bunun üzerine gerekli çalışmaların tamamlandığı ifade edildi. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte gerekli başvuru süreci başladı. Ancak başvuruların beklentilerin üzerinde çıkması sebebiyle siteye erişimin sonlandırıldığı öğrenildi.
 
Sözleşmeli olarak verilecek hayvanların daha uygun fiyatlara satılması amaçlanıyor. Böylece Tarım Müdürlüğü tarafından yetiştiriciler kontrol altına alınacak. Yerli et üretiminin artırılması ve kırmızı et fiyatlarının düşürülmesi projenin ana amaçları arasında yer alıyor. Kırsal bölgelerde hayvancılık yapan ve çeşitli sebeplerden zorluk çeken hayvan yetiştiricilerinin de böylece devlet tarafından desteklenmesi amaçlanıyor.
 
TİGEM tarafından başlatılan projenin ardından başvurular değerlendirmelere alınacak. Hayvanlar ücreti karşılığında satışa sunulacak. Bunun ardından hayvanların çeşitli masrafları için devlet tarafından karşılanacak. İlk olarak internet sitesi üzerinden başvuruların alınması ve sonrasında değerlendirmeye alınması amaçlanıyordu. Ancak sonrasında yoğun başvuru sebebiyle sitenin çöktüğü ve erişimin belirli bir süreliğine engellendiği öğrenildi. Hayvancılıkla uğraşan pek çok kişi tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol