kapat ikonu

Koyun Projesinde Sona Gelindi

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan 300 koyun projesi için yarın itibariyle başvurular sona eriyor.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan 300 koyun projesi için yarın itibariyle başvurular sona eriyor.

Yerli hayvan üretiminin artırılması ve bu süreç içerisinde gerekli desteklerin verilmesi için hükümet tarafından destekler devam ediyor. Koyun sayısının ve özellikle et miktarının artırılarak cebi zorlayan kırmızı et fiyatlarını düşürmek için çeşitli çalışmalar devam ediyor. Bunun üzerine yeni bir model belirlenerek hayvan yetiştiricilerine 300 koyun verilmesi için çalışmalar başlatıldı.

Söz konusu olan hayvan projesine katılmak ve devlet tarafından verilen desteklerden faydalanmak için projenin yarın itibariyle son bulduğu belirtildi. TİGEM'in resmi internet sayfasından başvuruların hızlı bir şekilde yapıldığı açıklandı.

Başvuruların son derece yoğun olduğu ve sırf bu sebepten sistemin zaman zaman kilitlendiği öğrenildi. Başvurular için üç farklı hayvan ırkı seçme şansı bulunuyor. Irklar ise halep keçisi, kıl keçisi, merinos, kıvırcık ve daha birkaç tane daha belirlenmiş hayvan ırkından meydana geliyor. Elektronik ortamda yapılan başvurular detaylı bir şekilde değerlendirilecek ve çok uygun fiyatlara denetim şartı ile 300 adet koyun verilmesi için işlemler başlatılacak.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol