kapat ikonu

Köy Ödemelerine Erteleme Kararı!

Torba Yasa Kanunu ile birlikte köylerde yapılacak olan ödemelerin ertelenmesine karar verildi.

Torba Yasa Kanunu ile birlikte köylerde yapılacak olan ödemelerin ertelenmesine karar verildi.
 
Uzun bir zamandır meclisten geçen Torba Yasa Kanunu incelemeye alınmıştı. Yapılan incelemelerin ardından vergi düzenlemeleri hakkında pek çok yeniliğin ve düzenlemenin gerçekleştirildiği ifade edilmişti. Son olarak köyler hakkında alınan bir karar gündemi etkileyerek son derece dikkat çekmeyi başardı.
 
Köylerin tüzel kişiliği alınan bir karar sonrasında kaldırılmıştı. Tüzel kişiliğin kaldırılmasının ardından köylerden alınan emlak vergisi ve harçların tamamen kaldırılması gündeme taşındı. Tamamen kaldırılmasının teknik olarak mümkün olmadığı ifade edilirken kolaylık sağlamak adına ödemelerin ertelenmesine karar verildi.
 
Yapılan görüşmelerin ardından yasa tasarısı kanun haline getirilmek üzere meclisten geçti. Onaylanan görüşmelerin ardından emlak vergisi harç ve katkı paylarının ödenmesi gerektiği ancak 3 yıl erteleme ile birlikte 31 Aralık 2017 tarihinden 31 Aralık 2020 tarihine kadar atılmasına karar verildi. Alınan karardan dolayı köy sakinlerinin son derece memnun olduğu ifade edilirken bu süreç içerisinde herhangi bir ödeme talep edilemeyecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol