kapat ikonu

KOSGEB’ten KOBİ’lere özel 150 bin TL destek

Türkiye’de KOBİ sayısı her geçen gün artış gösteriyor. KOBİ projelerine yönelik KOSGEB desteği almak isteyenlerin bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Peki KOBİ projelerine 150 bin TL destek nasıl alınır?

KOBİ’lerde büyüme hiyerarşik bir şekilde gelişir. İlk etapta esnaflıktan başlanıyor ve sırasıyla küçük, orta ve büyük kobi aşamasına geçiliyor. İlerleyen dönemde ise yurt içi piyasasında söz sahibi oluyorlar.

Büyüme aşamasında olan KOBİ’ler için tecrübe ve bilgi oldukça önemli. Ancak tüm bunları gerçekleştirebilmek için maddi kaynağa ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu tür sıkıntı çekenlerin yardımına KOSGEB yetişiyor. Ülkemizde KOSGEB hakkında bilgi sahibi olmayan ve bana para vermez diyen binlerce KOBİ bulunuyor.

KOSGEB, binlerce kişiye kredi desteği sağlıyor

Her yıl binlerce işletme KOSGEB desteğinden faydalanıyor. Maddi durumu iyi olan KOBİ’ler daha çabuk büyüyor ve piyasada söz sahibi olabiliyor. Şimdi sizlere KOSGEB’in KOBİ Proje Destek Programından bahsedeceğiz. KOSGEB destek programı hakkında merak edilen tüm ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Diğer tüm sektörlerde olduğu gibi KOBİ’lerde farklı sıkıntılarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu sıkıntıların üstesinden gelmeyi başaramayanlar kepenk kapatma noktasına gelebiliyor. Bazı işletmeler karşılaştığı sorunların üstesinden gelmek için kendince önlemler alsa da maddi imkansızlıklardan dolayı sıkıntı yaşayabiliyorlar. Tam da bu noktada KOSGEB devreye giriyor. Aklınızda olan projeleri desteklemek adına maddi destek sağlıyor. Dolayısıyla bu program KOBİ’lerin proje kabiliyetini geliştirmesine olanak sağlıyor. Öncelikle üretim kısmında karşılaştığınız sıkıntılar gideriliyor. Mali işler, insan kaynakları, bilgi yönetim konuları, organizasyon, yönetim gibi konularda da destek sağlanıyor. Yukarıda belirtilenler işletmelerin en fazla karşılaştığı sorunların başında geliyor. Burada önemli olan bu sorunları belirleme ve çözüm yolları üretebilmektir.

SGK primleri, taşıt vergileri, tadilat, harçlar, proje ile alakası olmayan giderler, enerji giderleri, su giderleri, kira giderleri gibi sıkıntılar projede yer almıyor ve destek bulamıyor. Bu tür giderler için farklı KOSGEB destek projelerine başvuru yapabilirsiniz. Mevcut işyerini geliştirmek isteyenler için KOSGEB, 150 bin TL kredi desteği sunuyor. Sizde KOBİ’lere özel kredi kampanyasından faydalanmak istiyorsanız en yakın KOSGEB merkezini ziyaret edebilirsiniz.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol