kapat ikonu

KOSGEB'den Girişimciye Büyük Destek! Tam 360 Bin Lira..

Girişimcilere verilen devlet destekli KOSGEB ödemelerinde imalat alanındaki yenilikçi fikirlere destek miktarının 360 bin liraya kadar çıktığı öğrenildi.

KOSGEB yeni iş fikirlerini her daim desteklediğini açıklamıştı. Bunun ardından yenilikçi fikirlere her zaman açık olduğu belirlenen KOSGEB'in bu fikirler için girişimcilere 360 bin liralık destek vereceğini açıkladı. Özellikle bu yenilikçi fikirlerin büyük destekten yararlanmaları için imalat sektöründe yer etmiş olması gerekiyor. Diğer sektörlerde faaliyet gösterecek olan kişilere ve girişimcilere ise 60 bin liraya varan desteklerin verilmesi planlanıyor.
 
Girişimcilerin kendi işlerini kurmaları, Türkiye'de yeni iş fikirlerinin hayata geçirilmesi ve gelişime katkı sağlanması için KOSGEB tarafından verilen destekler hız kesmeden devam ediyor. Son olarak yenilikçi fikirler için 360 bin liraya kadar büyük desteklerin verileceğinin açıklanması girişimcileri son derece heyecanlandırdı. Her yıl düzenlendiği ve geleneksel hale geldiği belirlenen Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında diğer sektörlerdeki yenilikçi iş fikirleri için de 60 bin liralık maddi desteğin verilmesi planlanıyor.
 
Programın Detayları Neler?
 
Programa başvurduktan sonra en geç bir yıl içerisinde kurulmuş olan işletmeler devlet ve KOSGEB tarafından verilen desteklerden sorunsuz bir şekilde yararlanabiliyorlar. Kurulum aşaması sırasında gerçek kişi statüsünde kurulan işletmeler için 5 bin lira ve sermaye şirketleri statüsünde olan işletmeler içinse 10 bin liralık hibe desteğinin verildiği açıklandı.
 
Destek programı kapsamında ilk yılda 5 ile 20 bin lira arasında ikinci yılda ise 5 ile 20 bin lira arasında bir ödemenin alındığı öğrenildi. Özellikle girişimcinin kadın, genç, engelli, şehit ve gazi yakını olması durumunda da performans dönemlerinde ek olarak 5 bin liranın verilmesine karar verildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol