kapat ikonu

KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği Nedir?

Yatırımcıların ve iş yeri sahiplerinin en çok ihtiyaç duydukları nitelikli elemanlar için KOSGEB tarafından destekli bir şekilde nitelikli eleman programı açıldı.

Yatırımcıların ve iş yeri sahiplerinin en çok ihtiyaç duydukları nitelikli elemanlar için KOSGEB tarafından destekli bir şekilde nitelikli eleman programı açıldı.
 
Yatırımcılar ve iş yeri sahiplerinin en çok ihtiyaç duydukları nitelikli personellerin yetiştirilmesi ve desteklenmesi için devlet tarafından çeşitli destekler veriliyor. Bu destekler çerçevesinde KOSGEB nitelikli eleman desteği en etkili destekler arasında yer almaktadır.
 
KOSGEB tarafından verilen desteklerin kullanılması ile birlikte hem işverenler hem işçiler hem de ekonominin olumlu anlamda etkilendiği ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde verilen destek hibe olarak verilmektedir. Nitelikli personelin yetiştirilmesi için verilen desteklerle birlikte çalışma hayatında yaşanan sorunlarında ortadan kaldırılması amaçlanıyor.
 
KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği Nasıl Kullanılabilir?
 
KOSGEB tarafından verilen destekler çerçevesinde iş yeri kurmak kendi işinin patronu olmak isteyen kişilere devlet tarafından çeşitli yardımlar yapılıyor. Maddi açıdan verilen desteklerle birlikte pek çok kişinin ekonomiye katkı sağlayacak kendi işlerini kurdukları öğrenildi. Yeni fikirlerin geliştirilmesi ve desteklenmesi için çalışmalar devam ediyor.
 
2 yıllık ve 4 yıllık üniversite mezunlarının desteklenmesi için geri ödemesiz olmak şartı ile 5 bin liraya kadar hibe verilmektedir. Bununla birlikte ekonomiye de sıcak para aktarılması için desteklerin devam etmesinin son derece önemli olduğu öğrenildi. Destek alabilmek için Kosgeb'in internet sitesinden gerekli şartları okumak ve başvuruları yapmak gerekir. Ardından alınan desteklerin son derece önemli olduğu ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol