kapat ikonu

KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi sonuçları açıklandı

KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi başvuruları bir süre önce tamamlandı. Daha önce 2017 KOSGEB faizsiz kredi sonuçlarının 27 Şubat tarihinde açıklanacağı duyurulmuştu. Peki KOSGEB sıfır faizli kredi sonuçları açıklandı mı? İşte merakla beklenen sorunun

  • Kredi
  • 28 Şubat 2017 12:52

KOSGEB’in 50 bin TL faizsiz kredisini almak için binlerce aday başvuru işlemini kısa bir süre önce tamamladı. Başbakan Binali Yıldırım, KOSGEB desteği almaya hak kazanan kişilerin açıklanacağını ifade etti.

Başvuru sayısı 500 bini geçti

KOSGEB’in 2016 yılı içinde başlattığı 50 bin TL faizsiz kredi desteği toplamda 15 bin kişiye verilmişti. Geçtiğimiz yıl verilen KOSGEB desteğine başvuran kişi sayısı 206 bini bulmuştu. 2017 yılında KOSGEB’e başvuru yapan herkes bu destekten faydalanabilecek.

10 Şubat – 20 Şubat 2017 tarihleri arasında başvuru yapan kişi sayısının 264 bin olduğu açıklanmıştı. Bu doğrultuda 20 Şubat tarihine kadar yapılan başvuru sayısı 500 bini geçti. Şimdi ise KOSGEB faizsiz 50 bin TL kredi desteği başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu olmaya başladı.

12 ay geri ödemesiz 50 bin TL faizsiz kredi

50 bin TL değerindeki bu kredinin faiz oranları ve geri ödeme koşulları son derece cazip. İlk 1 yıl geri ödemesiz, geriye kalan tutar ise üçer aylık eşit taksitler şeklinde ödenecek. Daha önce yapılan açıklamalar doğrultusunda kredinin 36 ay vadeli olarak verileceği bildirilmişti. Yaşadığımız bu devirde yakın çevremizden borç almak son derece zor. Bu nedenle KOSGEB destekli faizsiz kredi alarak hayalinizdeki işletmeye sahip olabilirsiniz.

Başbakan Binali Yıldırım KOSGEB destekli faizsiz kredi sayesinde küçük ve orta ölçekli işletmelerin rahata kavuşacağını belirtti. Bu doğrultuda başvuru yapan 460 bin kişinin tamamına kredi verilecek. KOSGEB’in daha önce belirttiği koşulları yerine getiren tüm işletmeler bu haktan faydalanabilecek. Kredi alma süreci bugün başlıyor. Buna ilaveten yüz binlerce adayın merakla beklediği KOSGEB faizsiz kredi sonuçları internet sitesi üzerinden yayınlandı. Başvuru yapan adaylar sisteme giriş yaptıktan sonra kredi almaya hak kazanıp kazanmadığını öğrenebilecek.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol