kapat ikonu

KOSGEB 460 bin 167 işletmeye kredi verecek

Başbakan Binali Yıldırım KOSGEB kredileriyle ilgili bugün yaptığı açıklamada, kredi başvurularının bugün açıklanacağını duyurdu. Başvuruların incelenmesi sonucunda toplamda 460 bin 167 işletmeye kredi desteği verilmesi kararlaştırıldı.

  • Kredi
  • 28 Şubat 2017 17:11
  • Son Güncelleme: 28 Şubat 2017 17:37
Başbakan Binali Yıldırım, KOBİ'lere verilecek olan kredi desteğiyle ilgili KOSGEB başvuru sonuçlarının bugün açıklanacağını kamuoyuna duyurdu.

 

"Kredi verme işlemi bugün başlıyor"

 
Hürriyet'te yer alan habere göre, Yıldırım, "KOSGEB aracılığı ile küçük ve orta ölçekli işletmelere gerekli şartları sağlamaları halinde kredi vereceğimizi duyurmuştuk. Bu bağlamda başvuran 460 bin 167 işletmeye bu krediyi verme kararı aldık. KOSGEB şartları sağlayan bu kadar işletmeye kredi verecek. Kredi verme işlemi bugün başlıyor" dedi.

 

"KOSGEB kredi başvurusu yapanlar kısa mesajla da bilgilendirilecek"

 
KOSGEB gov.tr'den yapılan açıklamaya göre, Başabakan Binali Yıldırım'ın grup toplantısının ardından sorgulama sayfasının aktif hale geçeceği bildirildirilmişti. Sistem henüz sorgulamaya açılmadı. KOSGEB kredisine başvuru yapanlar aynı zamanda SMS yoluyla da bilgilendirilecek.

 

"460 bin 167 işletmeye KOSGEB kredisi verilecek"

 
AK Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Yıldırım, "KOSGEB faizsiz kredi başvurularıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Yıldırım, "KOSGEB aracılığı ile küçük ve orta ölçekli işletmelere gerekli şartları sağlamaları halinde kredi vereceğimizi duyurmuştuk. Bu bağlamda başvuran 460 bin 167 işletmeye bu krediyi verme kararı aldık. KOSGEB şartları sağlayan bu kadar işletmeye kredi verecek. KOSGEB kredilerini verme işlemi bugün başlıyor.

 

"Küçük işletmelere 11 milyar TL kaynak sağlıyoruz"

 
Küçük işletmelere yaklaşık 11 milyar TL nakit kaynak sağlıyoruz. Gurbetçiler ya da yurt dışında yaşayanlar, Türkiye’de konut ya da işyeri almaları durumunda kendilerinden KDV alınmayacak. Bir referanduma gidiyoruz, diye her şeyi bırakıp işi gücü rafa kaldıramayız. Kalkınma projelerimiz devam ediyor. Her sözümüz gibi bu sözümüzü de tutuyoruz" dedi.
 
Kaynak: Hürriyet
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol