kapat ikonu

Köprülerde çift yönlü ücret tartışmasına son nokta!

Köprülerden çift yönlü ücret alınacağı şeklinde ortaya çıkan tartışmalara Ulaştırma Bakanı tarafından açıklama getirildi.

Köprülerden çift yönlü ücret alınacağı şeklinde ortaya çıkan tartışmalara Ulaştırma Bakanı tarafından açıklama getirildi.
 
Son dönemlerde köprüler hakkında çeşitli iddialar ortaya atılmaya başlamıştı. Bu iddialar çerçevesinde borçların karşılanması için özellikle köprülerden elde edilecek gelirlerin önemli olduğu iddia edilmeye başlandı. Ancak Türk Telekom'un söz konusu borçları hakkında Ulaştırma Bakanından açıklama geldi.
 
Ulaştırma Bakanı Türk Telekom'un vergi borcu olmadığını ve bu konuda kesinlikle bir yargı sürecine gidilmeyeceğini anlattı. Son 12 yıldır kurumun tüm vergilerini eksiksiz bir şekilde ödedikleri iddia edildi. Köprüler hakkında hem gidiş hem de dönüş yönünden çift taraflı ödenek alınacağı yönünde çeşitli iddialar ortaya atılmış ve köprüyü kullanan araç sürücülerinin kısa sürede tepkileri ortaya çıkmıştı.
 
Köprülere kurulan tak sisteminin bu iddiaları güçlendirdiği belirlendi. Ancak bir televizyon kanalında konuşan Bakanı Ahmet Arslan iddiaların doğru olmadığını ifade etti. Geçişlerin rahatlatılması amacıyla böyle bir duruma gerek duyulduğu sadece güvenlik amacıyla kurulan bir sistem olduğu açıklandı. Ücretlendirme sisteminde herhangi bir değişikliğin olmayacağı ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol