kapat ikonu

Köprü Mağdurları Af Müjdesinden Son Derece Memnun!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım kaçak geçişlerin ardından ceza alan sürücülerin affa tabii tutulacağını açıklamasının ardından kutlamalar başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde yeni bir açıklama yapmıştı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinden kaçak geçişler ve bu geçişlere bağlı olarak verilen yüksek para cezaları hakkında yeni bir düzenleme yapılacağını ve bunlara bir af getireceğini duyurmuştu. Binali Yıldırım tarafından verilen bu müjde sonrasında köprü mağdurlarının bir araya geldikleri ve konvoy yaparak kutlama yaptıkları öğrenildi.
 
1 Ocak tarihinden itibaren değerlendirme yapıldığı zaman 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinden kaçak geçen aks aralığının 3.20'nin altında gerçekleştirildiği öğrenildi. Bunun üzerine hafif ticari araç sürücülerine para cezaları yağmaya başladı. Bu para cezalarının miktarlarının fazla olması ise son derece dikkat çekti. Daha önce ceza mağdurlarının bazı itirazlarını dile getirdikleri ifade edilmişti.
 
Açıklama Sonrasında Kutlama Yaptılar!
 
Toplu şekilde gelen ve ciddi miktarlarda olan para cezalarını ödeyemedikleri için bazı kişilerin araçlarını satmak zorunda kaldıkları ve dolayısıyla mağdur oldukları ifade edilmişti. Bu konuda belediyeye ve yetkililere mektup yazarak seslerini duyurmaya çalıştıkları ifade edilmişti. Bunun üzerine Binali Yıldırım yaptığı açıklama ile yüzleri güldürdü.
 
Şimdilerde pek çok araç sahibi aldıkları cezalardan muaf tutulacaklarını affa tabii tutulacaklarını düşünüyorlar. Açıklamanın ardından sevinçlerini göstermek için ticari araç sahiplerinin araçlarını süsledikleri ve ardından konvoy düzenleyerek durumu kutlamaya dönüştürdükleri ortaya çıktı. Çalışmalarla ilgili somut adımların ne zaman atılacağı bilinmiyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol