kapat ikonu

Kobi kredisi nedir, kimler alabilir?

Esnaf kredisi anlamına da gelen KOBİ kredisi, esnafların zor dönemlerinde destek sağlamak için bankalar tarafından verilen bir kredi türüdür. KOBİ kredisi ile ilgili merak edilen tüm ayrıntıları bu yazımızda bulabilirsiniz.

  • Kredi
  • 31 Ocak 2017 11:58
  • Son Güncelleme: 31 Ocak 2017 16:40

KOBİ kredisinin ne anlama geldiğini açıklamadan önce KOBİ’nin ne demek olduğunu bilmekte yarar var. KOBİ genel itibarıyla küçük ve orta ölçekli işletmeler için kullanılan isimdir. Bankalar yılın belli dönemlerinde küçük ve orta ölçekli esnafı canlandırmak için KOBİ kredi paketleri hazırlar. Ayrıca esnafların diğer sıkıntıları için de farklı çözüm yolları ararlar.

Bankaların esnaflar için sunduğu esnaf kredileri, geri ödemesi kolay kredi türleri arasında yer almakta. Yeni iş kurmak isteyen veya mevcut iş yerini geliştirmek isteyen kişiler kredi alabilir. Kredili ürünlerin yanı sıra POS cihazı, yatırım kredileri, ticari kartlar, KOBİ paketleri, gibi esnafların tüm ihtiyaçlarına çözüm bulma gayreti içerisinde olan bankalar, finansman destek elde etmek isteyen herkes tarafından başvurulan ilk kurumdur.

Esnaf kredisi almak için gerekli olan koşullar nelerdir?

Esnaf kredisi almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu hususların en başında ise bankaların talep ettiği belge ve koşullar yer alıyor. Her bankanın müşterilerine sunmuş olduğu şartlar ve belgeler çoğu zaman birbirinden farklıdır. Ancak genel olarak belirtmek gerekirse, bankalardan KOBİ kredisi alabilmeniz için nüfus cüzdanı fotokopisi, iş yerinize ait vergi levhası, bağlı bulunduğunuz odaya ait kayıt belgesi talep edilmektedir. İşletmenizi geliştirmek ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapmış olduğunuz kredi başvurunuz, banka yetkilileri tarafından incelenir ve en kısa süre zarfında size geri dönüş yapılır.

Her bankanın sunmuş olduğu esnaf kredi paketleri zaman zaman birbirinden farklıdır. Küçük veya orta ölçekli bir işletmeye sahipseniz ve iş yerinizi kalkındırmak için banka kredisine ihtiyacınız varsa bankaların web sayfasını kullanarak destek alabilirsiniz. Mobil bankacılık hizmetini kullanarak işletmeniz için en uygun esnaf kredisini bulabilir ve anında online başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra kredi talebinizin olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığı yetkililer tarafından bildirilecektir.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol