kapat ikonu

'KOBİ Kampüs' projesinde sona yaklaşıldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “KOBİ Kampüs” projesiyle ilgili ilk detayları paylaştı. Işık, ‘yakın zamanda 25 farklı alandaki e-eğitimin KOBİ’lere ücretsiz olarak sunulacağını’ ifade etti.

KOBİ Kampüs projesi ile istihdamdaki elemanların daha nitelikli hale getirilmesi ve birçok alanda eğitim kaynağı oluşturulması planlanıyor. KOBİ’lere 25 farklı alanda e-eğitim sağlayacak olan uygulamanın Nisan ayı itibarıyla hizmet vermesi planlanıyor.
 
KOSGEB aracılığıyla KOBİ ve girişimcileri rehberlik ve danışmanlık faaliyetleriyle de desteklemek istediklerini ifade eden Bakan Işık, “Bu kapsamda KOBİ’lerin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen 15 farklı eğitim içeriği, 39 bin lira+KDV bedeli ile satın alındı” dedi. Bakan Işık KOBİ Kampüs eğitiminin portalının da oluşturulmuş olduğunu sözlerine ekledi.
 
Işık, hizmete sunulan e-eğitim sistemine, ilk etapta 10 bin KOBİ'nin en az bir kere giriş yaptığının altını çizerek, 4 bin 200 KOBİ çalışanın da eğitimlerden faydalandığını bildirdi.
 
Proje uygulanmaya başladıktan sonraki süreçte daha kapsamlı hizmet verebilmek adına daha farklı alanlarda da e-eğitim hizmetleri oluşturulacağını ifade Eden Bakan Işık, bu hizmetten daha çok KOBİ’nin faydalanmasını amaçladıklarını belirtti.
 
"Finans ve uluslararası ticaret, çevre ve güvenlik, işletme yönetimi, insan kaynakları ve kişisel gelişim, pazarlama ve satış, tasarım ve inovasyon ve benzeri temel konu başlıkları altında toplanan 25 farklı alandaki e-eğitimin, satın alınma sürecinin bitmesinin sonrasında Nisan ayından itibaren KOBİ'lere ücretsiz olarak sunulması planlanıyor" dedi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol